ŞS
Soru Sahibi
22 Mart 2020 00:45

Banyo ve sperm

Hocam belki saçma bulacaksınız ama benim günlerim mahvolmuş durumda cevaplarsanız sevinirim ben sürekli banyoya girmeden önce birinin lifime boşalmış olacağını düşünüyorum geçmiş zaman için sürekli kimden sonra banyoya girdiğimi düşünmeye başladım artık rahatsız ediyor etrafta bulaşan sperm ile hamilelik gerçek midir bunu sürekli düşünüp kaygı yaratmayı bırakmalı mıyım ? Ben banyo lifimi yıkamadan kullanıyorum benden önce kimin kullandığını ön göremiyorum yıkamasam bile üstüne belli bi kısma döktüğüm duş jeli köpürme sonucu spermi anında öldürür değil mi ? Yani artık kaygılanmayı bırakmalı mıyım cinsel bilgim olmadığı için soruyorum dış ortamdan sperm kaç dakika yaşad maksimum20 diye biliyorum ben

10 cevap
Cevaplar (10)
Op. Dr. Sevim Turhan
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Bu şekilde gebelik ihtimali olmaz merak etmeyin, ama bu kadar korkuyorsanız kendi lifinizi ayırın sadece siz kullanın, Iyi akşamlar dilerim

22 Mart 2020 18:49
ŞS
Soru Sahibi

Peki hocam bi de şu şekilde sormak istiyorum ben bazen banyoda bel problemimden dolayı oturmak zorunda kalıyorum oturarak yıkanıyorum gider kısmına yakın yerde önceden hiç aklıma gelmezdi böyle bi ihtimal olduğu şimdi sürekli kimden sonra banyoya girdim temizlemiş midir temizlememiş midir o gün oturdum nu oturmadım mı diye düşünmeye başladım ben benden önce girmiş birisi boşaldıysa bende oturduğum için gebe kalır mıyım girmeden önde mutlaka 10-20 saniye su açık kalır bu şekilde meni gider mi gitmese bile vücuttan çıktığı için dölleme yeteceğini kaybetme mi hem suyla karışmış oluyor ? Peki gitmese tıkanıklık oluşsa ve ben bilmesem fark etmesen gebelik oluşur mu

23 Mart 2020 00:48
Op. Dr. Sevim Turhan
Kadın Hastalıkları ve Doğum

suyla temas edince sperm canlı kalmaz gebelik ihtimali olmaz merak etmeyin. iyi günler dilerim.

23 Mart 2020 15:23
ŞS
Soru Sahibi

Gerçekten mi hocam 10-20 saniye dışa girmeden su açık kalıyor bu spermlerin dölleme yeteneklerini kaybettirirler değil mi ? Önceden böyle bi ihtimal olduğunu bilmiyordum şu an mahvolmuş durumdayım o zaman için konuşayım doktora gitmiştim adet düzensizliği içimin o zamanda yaşadığım içim ben normal bi düzensizlik sanıyordum böyle bi şey aklıma bile gelmedi bana duphaston verdi dupjaston kullanırken lekelenmeler gördüm sonra kestim adet kanına çevirdi normalden uzun sürdü bu adet kanaması Mıdır hocam ? Düşük kanaması olabilir mi ilaç böyle bi şeye sebep olur mu gebelik mevcutken ? Gebelik testi yapılmıştı ama o dönemleri kapsamıyordu bu ihtimal benim aklıma yemi geliyor ama böyle bi şeyin olma ihtimali bile düşük olduğu için adet kanamasıdır diyebilir miyiz teşekkürler hocam beni rahatlattınız bu olay hayatıma mal olabilirdi lütfen bu sorduklarımı da yanıtlar mısınız

24 Mart 2020 00:04
Op. Dr. Sevim Turhan
Kadın Hastalıkları ve Doğum

ilaç nedeniyle değişik kanamalar olabilir, adet kanamasıdır merak etmeyin. iyi günler dilerim.

24 Mart 2020 09:43
ŞS
Soru Sahibi

Hocam gebelik testi benim dediğim günleri kapsamıyor belki de bunları düşünerek obsesyon yaratıyorm şu an durumum hiç iyi değil gerçekten banyo lifine ikna oldum . Benim açtığım su eğer o Bölgeye temas etmediyse peki ne olur hocam görünür bi sıvının üstüne oturmadım aslında ama fark etmediysem peki o sulandığı için yine de gebelik oluşmaz değil mi ? Geçen ay duphaston ile kanamam geldiği için Doğum kontrol hapına başladım adetimi bekliyordum 3-4 günde dün alt karnıma masaj yapıyorum biraz fazla yaptım sert bi baskı yaptım canın yandı? Sonra sarımsı leke geldi ertesi günde kahverengi lekelenme şu an devam ediyo bir iki damla da kan oldu sizce rahmime baskı yaptığım için canım çok acıdı çünkü rahim kaynaklı bi kanama mı yoksa beklediğim adet midir ?

25 Mart 2020 00:08
Op. Dr. Sevim Turhan
Kadın Hastalıkları ve Doğum

görünür sıvı yoksa sıkıntı olmaz, adet kanamasıdır merak etmeyin. iyi günler dilerim.

25 Mart 2020 11:28
ŞS
Soru Sahibi

Hocam benim dediğim tarihleri banyo olayında 14 ve 17 şubattı ben bugün muayane olmaya gittim doktora hiç bişey söylemedim normal karnımdan ultrasonla yumurtalıklara vw rahme baktı 14 şubat olmuş olsa 51 17 şubat olmuş olsa 48 gün geçmiş oluyor geçen ay ki şüphelendiğim kanama düşük kanaması olmuş olsa doktor görür müydü ve gebelik olmuş olsa 51.ve 48. Günde kesin gözükür müydü ? Bugünlerde gördüğüm kanama düşük kanaması olmuş olsa normal usg ile gözükür müydü hocam Ankara’ya gelir gelmez size muayane olucam inşallah çok yardımcı oldunuz yaşadığım şehirden ötürü doktora steril anlatamıyoruz :(

27 Mart 2020 00:15
Op. Dr. Sevim Turhan
Kadın Hastalıkları ve Doğum

gebelik olsa ultrasonda gözükürdü, merak etmeyin, öyle bir ihtimal yok. iyi günler dilerim.

27 Mart 2020 11:26
ŞS
Soru Sahibi

Sevim Hocam özür dilerm yanlış hesaplamışım 14 şubat olmuş olsa 42 gün geçmiş oluyor normal usg ile gözükür müydü kesinlikle yine diyebilir miyiz

28 Mart 2020 00:23
Op. Dr. Sevim Turhan
Kadın Hastalıkları ve Doğum

14 şubat ta olsa gebelik olsa normal ultrasonda gözükürdü merak etmeyin. iyi günler dilerim.

28 Mart 2020 11:05
ŞS
Soru Sahibi

Hocam o sarı lekeyi görmeden önce yeşil sümüksü bi akıntım olmuştu bunun gebelikle alakası var mıdır ? Hocam ben hala banyoda otururken gebelik olma ihtimalini düşünüyorum arrık rahatsız ermeye başladı beni geçen ayki gördüğüm kanama duphaston ile hamile bi kadın şüphesiyim kullanırken herhangi bi leke vs yaşamaz demi altımı sildiğimde kan gördüm ama çok azdı damla damla kırmızı o an ilacı kestim akşamında da ada çayı içtim adaçayı düşük kanaması filan yazıyor nette sadece siz sorularımı cevaplayınca rahatlıyorum ben banyoda yerde bir daha asla yıkanmam benim için şüpheli tarihler 8 şubat ve 14 şubat 42-48 gün sonra normal usg gözükürdü kanama çeşidi falan diyorsanız aetık konuuu kapatıcam alr kaenm çok şiş Sevim hocam beşliden benim açtığım su spermli yerlere temas etmedi oturduğum yerde kalıntı falan olmuş olabilir

30 Mart 2020 00:54
Op. Dr. Sevim Turhan
Kadın Hastalıkları ve Doğum

gebelik olsa ultrasonda gözükürdü merak etmeyin. gebelik ihtimali yok. iyi günler dilerim.

30 Mart 2020 14:32
ŞS
Soru Sahibi

Hocam idrardan sonra altımı dilimde sarı turuncu arası leke geliyor benden karnıma baskı yapmadan önce de vardı hatta baskı yaptıktan sonra da geldi ben çok korkmuştum çünkü tekrar gelmişti( bir gün sonda kahverengi akıntıya döndü ) öncesinde de yeşil vajinal akıntım vardı bir kere geldi ben muayane olmaya da gittim ama isrardan sonra sarı leke gelmesi gebeliğe işaret midir akıntı gibi gelmiyor leke gibi altımı silince açık ve koyu sarı enfeksiyon mudur bu

3 Nisan 2020 01:10
Op. Dr. Sevim Turhan
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Gebeliği göstermez, enfeksiyon ihtimali olabilir Iyi günler dilerim

3 Nisan 2020 16:48
ŞS
Soru Sahibi

Hocam peki karnıma yaptığım aşırı baskı sonucu çok acıması ve ertesi gün kanlı akıntıya çevirmesi de gebelikle alakası olamaz değil mi normal usg yapıldı rahiö normal denildi ama benim şüphelerim var hala bir de Doğum kontrol hapı göğüslerde duyarlılık ağrı sızı sancı yapar mı

4 Nisan 2020 00:59
Op. Dr. Sevim Turhan
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Gebelikle ilgisi olamaz, doğum kontrol hapları göğüslerde hassasiyet ve duyarlılık yapabilir Iyi akşamlar dilerim

4 Nisan 2020 21:56
ŞS
Soru Sahibi

Hocam peki bi erkek duşta boşaldıysa sperm su ile temas ettiyse bi kısmı bazıları temas etmediyse eğer ardından hemen ben girdiysem oturduğum için sorun olur mu korkuyorum çok fazla meni akıp giden bişey değil sperm hücreleri yerde oluyor bu durumda ama biraz suyla temas etmiş oluyor belki bi kısmı etmemiş oluyor

7 Nisan 2020 00:29
Op. Dr. Sevim Turhan
Kadın Hastalıkları ve Doğum

sorun olmaz merak etmeyin. iyi günler dilerim.

7 Nisan 2020 10:58