DE
Soru Sahibi
3 Mayıs 2024 04:05

bacakta karıncalanma

Öncelikle Merhaba yaşım 25.Kısa bir sorum olacak. ben ms ve als hastalığından şüphelendim.dudağımda bi hissizlik var ve sağ bacağımda uyuşma var bacağımda ki uyuşma gece çok oluyor bacağımı sallamassam geçmiyor .güçsüzlük yaşamıyorum.dengemde bir problem de yok. reflekslerim gayet yeterli test ettim. internetten araştırdığımda ms hastalığı çıkıyor ve bu beni korkutuyor.Sonra elim ayağım titremeye başlıyor ve kalbim sıkışıyor..Normalde doktora gitmek isterdim ama randevu alamadım düzgün bilgi almak için burada soru soruyorum şimdiden teşekkürler. dipnot: sigara kullanıyorum

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. Fatma Ece Çetin
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

GEÇMİŞ OLSUN. ŞİKAYETLERİNİZ SİZİN DE FARK ETTİĞİNİZ GİBİ BİRÇOK DURUMLA İLİŞKİLİ OLABİLİR. BU NEDENLE ÖNCELİKLE AYRINTILI ÖYKÜ ALINMALI VE MUAYENENİZ YAPILMALI. GEREKLİ DURUMDA BEYİN GÖRÜNTÜLEMESİ VE/ VEYA EK TETKİKLERLE NETLEŞTİRİLEBLİR DURUMUNUZ. BU NEDNELE MUTLAKA NÖROLOJİ UZMANINA BAŞVURMANIZI ÖNERİRİM.

3 Mayıs 2024 13:21
DE
Soru Sahibi

Merhabalar doktor hanım dediğiniz gibi uzman hekime gittim ve muayene yaptı birşeyiniz yok dedi ama emg ve kan testi istedi.ve psikiyatriye yönlendirdi benim içim hiç rahat değil sizce başka bir uzman hekime görünmelimiyim teşekkürler şimdiden cevabınız için.

9 Mayıs 2024 21:23
Uzm. Dr. Fatma Ece Çetin
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

EMG VE KAN İSTENMİŞ. ZATEN ŞÜPHE ETTİĞİNİZ HASTALIK ALS AÇIISNDAN EMG TANI KOYDURUCUDUR. TAVSİYEM PSİKOLOJİK DEĞERLENDİRMENİZİN DE ELBETTE YAPILMASI VE TÜM VERİLERE GÖRE DEĞERLENDİRİLMENİZ. GEÇMİŞ OLSUN

11 Mayıs 2024 13:55