yy
Soru Sahibi
22 Temmuz 2015 11:07

azospermi miyim?

hocam merhabalar...benim şöyle bir sıkıntım ortaya cıktı.1 yıllık evliyim ve cocuk sahibi olmak istiyorum...10 ay önce tesadüfi şekilde öğrendim idrar çıkışında ve bosalmada sıkıntı yasıyordum ıdrar testı yaptırdım bırsey cıkmadı spermiyogram testi yaptırdım canlı veya cansız sperm hücresi bulunamadı diyor...toplamda 4 tane sperm testi yaptırdım hocam sonuç aynı...kan degerlerım ve diğer testlerde bi sıkıntı yok ve ayrıca gen testinde de bir sıkıntı cıkmadı...2011 de çift taraflı kasık fıtığı amelıyatı oldum bunun bir etkısı olabılırmı hocam cunku amelıyatttan once bosalma ve ıdrarda sıkıntım yoktu sımdı yanmalar oluyor ve spermde gözle görülür azalma var...

2 cevap
Cevaplar (2)

Kromozom analizi yaptiriniz tekrar konuşalım

22 Temmuz 2015 13:32
yy
Soru Sahibi

hocam kromozom testi yaptıdım sıkıntım yok onunlada ilgili...lütfen bana bir yol gösterin

5 Ağustos 2015 12:14

bu konuda urolog meslektaslarim size yardimci olacaktir tese mikrotese gibi yontemlerle tup bebek uygulanarak bebek sahibi olmaniza yardimci olabilirler

5 Ağustos 2015 15:25