4 Ekim 2017 23:44

Azf a saptanmıştır

Hocam iyi günler benim raporda bu yazıyor (azf a lokusunun y 182 bölgesinde Mikrodelesyon saptanmıştır) yazıyor doktor hiç umut vermedi acaba sizin önereceğiniz bir şey varmı saygılarımla.

5 cevap
Cevaplar (5)

benim asistanim gamze hanim bu konuda cok deneyimli bir embriyologdur ona telefonla ulasabilirsiniz *** *** ** bu arada size kromozom analizi yapıldı mı?

5 Ekim 2017 10:24
Soru Sahibi

Hayır hocam bu ay yine moleküler ve genetik tahlil yaptırdım sonuçları ay sonunda gelecek miş peki hocam elimdeki rapora göre durum ne

5 Ekim 2017 16:22

bu konuda aslinda embrioyoloji uzmanlari daha deneyimlidir ben size spermden DNA fragmantasyonu ve gen ifadelenmesi testi onerebilirim sadece

5 Ekim 2017 16:35
Soru Sahibi

Hocam kromozom analizi sonuçları geldi Analiz edilen bant sayısı =*** *** ** İncelenen metafaz sayısı =20 SONUÇ= 46. XYps+(satellitli Y) Rapor bu şekilde durum ne acaba hocam beni aydınlatırsanız sevinirim

23 Kasım 2017 23:37

Kromozom testiniz normal

24 Kasım 2017 07:32
Soru Sahibi

Hocam yalnız açıklama normal yazmıyor buradaki doktor net bir açıklama yapamadı yardımcı olursanız sevinirim AÇIKLAMA periferik kan kültürlerinden elde edilen metefazlarda Y kromozomunun p kolunda satellit varlığı saptanmıştır. Literatürde Yqs+ familyal olgular bildirilmiş olup Yps+ varlığında translokosyan etiyolojisi bildirilmiştir. Bu nedenle mevcut durumun familyal veya de novo olup olmadığının tespiti için hastanın babasından kromozom analizi ve hastada SRY FISH analizi önerilmektedir. Açıklama aynen bu şekilde hocam burada ki doktor hiç bir açıklama yapamadı çünkü genetik doktoru yoktur nolur bir yol gösterin hocam kafamız çok karışık

24 Kasım 2017 21:39

kromozom analizinizde problem yok Y kromozum mikrodelesyon analizi sonucunuza bagli zaten delesyon cikmis buna gore tedavi almaniz lazim yani sizdeki azoosperminin nedeni bahsetmis oldugunuz delesyon buna gore kadin dogum urolog meslektaslarim size yardim edeceklerdir ya da size onceden verdigim telefondan gamze hanim ile gorusebilirsniz

24 Kasım 2017 21:48
Soru Sahibi

Hocam yalnız azf a hiç bir şekilde tedavisi yoktur diyorlar birde 2012 tahlilimde y 182 de delesyon var deniyor ama şuan ki tahlilimde delesyon yok diyor fakat şimdi ki tahlil y 182 kapsamadan yapılmış ne yapmam lazım gerekirse ankara ya gelecem hocam sizede çok soru sorduğum için özür dilerim hocam saygılar

25 Kasım 2017 15:10

Testi tekrar edelim ankara gazi ye gelin Ben yardımcı olurum

25 Kasım 2017 21:13