ŞT
Soru Sahibi
4 Ağustos 2020 02:13

Ayak Parmağımı Çarptım Morardı Acıyor

Sağ ayak orta parmağımı sert bir şekilde taşa çarptım 2. eklem ile tırnak arasındaki bölge morardı hatta siyahlaştı ağırıyor üstüne basarkende ağırıyor buz koydum 15 dk kadar gündüz çarptım çarptıktan 40 50 dk sonra morardı bu pandemi döneminde hastaneye gitmekte istemiyorum kırık veya çatlak var mıdır ne yapmamı önerirsiniz?

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Mustafa Can Koşay
Ortopedi ve Travmatoloji , Çocuk Ortopedisi

Merhaba, kirik olup olmadigi ancak grafi cekilmesi ile anlaşılır, onerim uygun bir zamanda bir ortopediat tarafından görülmenizdir. O zamana kadar diğer yandaki parmaklar ile beraber gazlı bez ile sarıp bantlamanizdir. Hareketsiz kalmasi ağzınızı azaltır. Gecmis olsun

4 Ağustos 2020 11:09