KM
Soru Sahibi
2 Mayıs 2021 10:40

Ayak kırığı sonrasi

Mrb hocam ayağim kırikti 26gün alçida kaldi alçi çikarali 12gün oldu topallaya topalaya yüreyebiliyorum az ama her sabah uykudan uyandiğimda hiç basamiyorum ayağimin üzerine bide tam olarak ne zaman yürüyebilecem

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Mustafa Can Koşay
Ortopedi ve Travmatoloji , Çocuk Ortopedisi

kırık sonrası alçı tespiti için 26 gün oldukça yetersiz bir süre, benzer şekilde alçı çıkarıldıktan sonra geçen 12 gün de normale dönmesi için yetersiz bir süre. Yani sorularınıza cevap verebilmek için yaşınızın, kırığın yerinin, tipinin, ayrılma durumunun, alçının tipinin, alçı içindeki pozisyonunun, iyileşme durumunun bilinmesi gerekir.

2 Mayıs 2021 11:01
KM
Soru Sahibi

18yaşindayim hocam basabiliyorum topalaya topalaya yüreyebiliyorum doktor dediki senin kıriğin kayacak bir kırik değil dedi 1hafta aslinda yarim alcida kaldi 26günde tam alçida kaldi hocam sadece sabah 15dakika basamiyorum sonrada basabiliyorum yavas yavaş simdi topallaya yüruyebiliyorum

3 Mayıs 2021 02:25
Prof. Dr. Mustafa Can Koşay
Ortopedi ve Travmatoloji , Çocuk Ortopedisi

Tam olarak iyileşmek için daha zamanınız var, doktorunuzun talimatlarına uyarsanız en kısa sürede eski halinize dönersiniz.geçmiş olsun

3 Mayıs 2021 08:41