ŞS
Soru Sahibi
2 Haziran 2021 20:58

Atrial fibrilasyon yardim edin

Merhaba ben 55 yaşındayim tansiyon ve şeker hastasıyım. 7 8 yıldır ara ara çarpıntılarım oluyordu son 6 aydır çarpıntılarım 1 aydan 10 güne 10 günden 2 güne ve en sonunda her güne düştü. Doktora gittiğimde atriyal fibrilasyon olduğunu (kağitta paf yazıyor)günde 3 tane rtmynorm ve 25 mg gunde iki tane beloc verdi yanina ek olarak kan sulandırıcı ekledi fakat bu ilaçlar işe yaramadi 2 gün carpintim yoksa 3.gün tekrardan oluyor aniden geliyor ve uzun süre gecmiyor günlük işlerimi yapamiyorum sosyal yaşantım bozuldu hergün bu çarpıntiyla yasamak istemiyorum ve ritmim düzensiz ve beni rahatsız edecek şekilde vuruyor lütfen bana yardımcı olun bana tavsiye edebileceginiz seyler nedir cok zor durumdayım

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar geçmiş olsun öncelikle, paf dediğiniz yani paroksismal atriyal fibrilasyonda biz bir ritim düzenleyiciye rağmen ki size rytmonorm verilmiş eğer atriyal fibrilasyon atakları devam ediyorsa biz ablasyon öneriyoruz. Üçüncü basamak sağlık kuruluşlarına başvurabilirsiniz

3 Haziran 2021 09:32