ŞK
Soru Sahibi
28 Haziran 2018 22:32

Astigmat yamuk görüntü

Hocam merhabalar benim 5-6 aydır kırık görmem mevcut iki gözümdede ancak retinada ve optik sinirlerde beyin mr larında bir şey çıkmadı iki gözümde farklı derecelerde kırık görüyor sol gözüm yazıları yukardan aşağıya sağ gözğm aşağıdan yukarıya görüyor astigmatim ve hipermetropuö var ayrıca sağ gözde tembellik sebebiyle kaymam var görme alanım ve görme keskinliklerim gözlükle 10-10 tam görmelerim ancak yamuk ve sol gözğm biraz daha bulanık görüyor 2.50 civarlarında astigmatlarım var bunun sebebi bulunamadı daha dünyagöz ayrıca gözlük yok iken göz kapağıma bastırdığımda görüşüm düzeliyor ancak keratokonus içinde bakıldı keratokonusun yok dediler bu lazer ile düzelirmi acaba lazere uygun gözlerim yada sebebi ne olabilir hocam ayrıca gözlük ve lens ile yamuklul derecelri değişiyor lens ile daha yamuk görüyoruö

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Ali Ofluoğlu
Göz Hastalıkları

Merhaba Sizi görmeden bu bilgilerle bir şey söylemem zor. Tetkiklerinizi atabilirseniz bakarım bir yorum yapmaya çalışırım.

28 Haziran 2018 22:35