ah
Soru Sahibi
21 Temmuz 2015 08:58

aşırı uyku hali

mrb hocam. bir süredir aşırı uyku halim var. gün içerisinde aniden bastıran bir uyku. karşı koyamıyorum. nerde olursam olayım sanki on dk uyusam yetecek gibi. 29 yaşındayım. uykuyu severim ama bu sevdigim uykudan farklı birşey. sanki beynimin içinde bi dügme var aniden birisi onu kapatıyor gibi. uyku hali geldi anda vücudumda bi gelgit yaşıyorum. sanki ufak bi elektrirk çarpması. biraz araştırdım narkolepsi adlı bi hastalıgı buldum. belirtilerini kendimde görüyorum hatta yaklaşık bir iki yıl öncesine kadar sürekli uykumda karabasan yaşardım bu bile o hastalıkla ilgili olabilirmiş. bu uyku durumu beni çok etkiliyor. sosyal hayatımıda. misafirlikte misafir varken dışarda işte sürkli aniden uykum geliyor. ve dayanamayıp uyuyorum. çocuk gibiyim :( ne yapmalıyım. tşk ederim..

1 cevap
Cevaplar (1)

merhaba. uyku bozukluklarının bir çok sebebi vardır. Öncelikle bir kan tahlili yaptırın. beslenme düzenlemesi veya ilaç takviyesi ile giderilebilir. Tahlilde birşey çıkmazsa sonra psikolojik danışmanlık alırsınız. Geçmiş olsun. sevgilerimle

21 Temmuz 2015 09:42