SA
Soru Sahibi
10 Ekim 2018 15:42

Aşırı Halsizlik

Merhaba Doktor bey; şu an 26 yaşındayım. 8-10 yaşlarımdan beri bende anormal bir halsizlik var. Yakın zamanda kan tahlili yaptırdığımda, kansızlık olduğu tesbit edildi. KAN İLACIMI bitirdim ve eskiye göre daha çok canlıyım ve halsizliğimin %60-65'i gitti diyebilirim. Ancak; uzun yıllar bu halsizliğin bende olmasından dolayı bazı gözlemlere sahip oldum kendimle ilgili. Hava değişimlerinde örneğin: bugün hava parçalı bulutlu, yarın ise gökgürültülü sağanak yağışlı. Bu ve bunun tersi durumlarında, ani sıcaklık düşüş ve yükselişlerinde (8-10 derece birden) ayaklarımda çok aşırı ve hiç normal olmayan halsizlik hissediyorum. Öyle durumlar oluyordu ki sanki neredeyse felçli bir insan gibi oluyordum. Ağrı yok ama halsizlik oluyordu sadece. Kan ilacımı bitirdikten sonra bunlar dediğim gibi azaldı ama bitmedi. Bende ROMATOLOJİ alanına giren bir rahatsızlık olabilir mi acaba? Teşekkürler.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ahmet Mesut Onat
Romatoloji , Dahiliye - İç Hastalıkları

Elbet olabilir, ancak çok düşük bir ihtimal (anlattıklarınıza dayanarak). Ancak bunun tam aydınlatılmasını istiyorsanız bir romatoloji uzmanına başvurmalısınız.

28 Ekim 2018 16:44