KA
Soru Sahibi
16 Şubat 2016 02:27

Aşırı Aktif Mesane Hastasıyım Rezidü de olabilir miyim ?

Hocam öncelikle Merhaba . Aşırı aktif mesane hastasıyım bunun için ilk başlarda üropan, toviz ve son olarak vesicare 10 mg kullanıyorum. Tabiki ultrason, kan tahlili, idrar tahlili, idrar kültüru, uroflow yaptirdim ve urodinamiyi tamamıyla kaptıramadım yapılırken rahatsızlandıgım icin. Bu testler sonucunda Aşırı Aktif Mesane oldugu söylendi yalnız benim sıkıntım hocam idrarımı bitirdikten sonra idrarım tamamiyle kesilmiyor damla damla geliyor (buna bir çare bulunamadı) Ayakta 10-15 dakika peçete tutarak beklemek zorunda kalıyorum bunun nedeni rezidüel mi ? Tuvalette çok uzun zaman harcıyorum 30 dakikaları bulabiliyor çıkabilmem. Sosyal hayatta sorunlar yaşıyorum bu yüzden yardımcı olursanız çok müteşekkir olurum ve tedavi görülebilecek olursam Gata da sizden yardım almak isterim.

0
2 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (2)

Ürodinami yapmak gerekir. Başka hastalıklar nöropatik bir durum vb. Var mı? Bunlara odaklanmak gerekir. Üroflowmetri yapılmalı. Gelirseniz tabii ki yardımcı olmaya çalışırım. Geçmiş olsun.

17 Şubat 2016 15:32
KA
Soru Sahibi

Hocam bu yüzden obsesif oldum. Temizlik konusunda takıntılarim olmaya basladı ve suan varda tedavi goruyorum 3 senedir şuan ilk zamanlarıma gore daha iyi durumdayim yalnız urodinami yaptirabilecegimi hic sanmıyorum o uzun kablolar girerken ben fenalaşıyorum. Uroflow icin iyi demislerdi yanliz idrarım neden hemen kesilmiyor aniden acaba ne sebebi olabilir ?

17 Şubat 2016 22:22

Ürodinami yapmak gerekir.

19 Şubat 2016 22:48
Doç. Dr. Ferhat Ateş
Doç. Dr. Ferhat Ateş Üroloji

Yazar toplam 2506 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
İdrar zorluğu Doç. Dr. Ferhat Ateş
Uretra iltihabi Doç. Dr. Ferhat Ateş
Kronik prostatit Doç. Dr. Ferhat Ateş
Prostat sivisi Doç. Dr. Ferhat Ateş
Venöz kaçakta penis halkası Doç. Dr. Ferhat Ateş
Üroloji İle İlgili Diğer Uzmanlar
Facebook Twitter Instagram Youtube