BS
Soru Sahibi
7 Eylül 2019 17:05

Asimetri problemi

Mrb hocam sağ ve sol latissimus dorsi kasimda asimetri problemi var ve sağ omzum biraz dusuk. Bununla ilgili tedavi graston uygulama ile düzeltilmesi mumkunmudur?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Emre Esen
Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

Merhaba, Graston tekniği yumuşak dokuları rahatlatmayı ve mobilize etmeyi hedefleyen bir Manuel Tıp uygulaması. Eğer asimetrinin nedeni ağrı, kas spazmı veya tetik nokta gibi fonksiyonel bir durumsa düzelme sağlar. Asimetri omurgaya ait bir dizilim probleminden, skolyozdan kaynaklanıyorsa ağrınızı rahatlatır ancak bu yapısal problemi ortadan kaldırmaz. Bu noktada doğru tanı konması önemli. Bir hekime başvurmanızı ve durumun grafi ile değerlendirilmesini öneririm. Geçmiş olsun.

8 Eylül 2019 17:19