tm
Soru Sahibi
12 Aralık 2018 00:31

anti tpo hakkında

Merhabalar hocam, annem 60 yaşında, dün kan tahlili ve ultrason çekimi yaptırdı? annem uzun süredir triod modül rahatsızlığı var, tedavi görüyor. ultrasyonda sağ troid lobda 8mm, 11mm, 11mm, solda 14mm,5mm,7mm çaplarında kistik oluşumlar içeren hipoekoid nodüller izlendi.sol tiriod lob ile isthmus arasında 16mm çapında heterojen nodül saptandı. Kan tahlilinde; Anti TPO Y 47.5 (referan aralığı: 0-9) yüksek, TSH 0.722, SERBEST T4 7.79, SERBEST T3 3.55 normal değerlerde çıktı. Hocam ulstrasyon ile kan tahlilerine göre herhnagi bir tehlike var mı? Anti TPO yüksek çıkması tehlikeli bir durum mudur? Anti TPO yüksekliği herhangi bir bir sıkıntı oluşturur mu?

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Elyesa Karaca
Dahiliye - İç Hastalıkları

Anti TPO yüksekliği genetik bir tiroid hastalığına işaret eder

9 Ocak 2019 21:56