AM
Soru Sahibi
2 Ekim 2019 11:49

Anne sütü yeterlimi

Merhaba hocam yenidoğan 40 günlük bir kızım var sütüm gündüz 90cc gece 120 cx gelıyor doktor annesütü yetersiz dedi mama başlattı sizce de yetersiz mi kaç cc olmasi lazım

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Tufan Kutlu
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Anne sütü miktarını mı ölçüyorsunuz? Emmiyor da biberonla mı veriyorsunuz? Bunların haricinde vaktinde doğmuş bir bebek ilk 3 ayda haftada ortalama *** *** ** gram alır. Daha az alırsa, yeterli çiş ve kaka yapmazsa belki yetersiz olduğu düşünülebilir.

21 Ekim 2019 10:35