MH
Soru Sahibi
2 Mayıs 2017 19:04

Anksiyete bozukluğu

Hocam merhaba anksiyete bozukluğu panik atak yasıyorum 5 Aydır anzyl 5 mg kullanıyorum etrafı tuhaf görüyorum sürekli ölüm korkusu vardı geçti acaba şizofren mi olacam gibi düşüncelerim var bas dönmesi terleme sürekli oluyor napmam gerek kafamın içi boş gibi hissediyorum

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar Haluk Bey; Eğer Anksiyete ve Panik Bozukluğu teşhisi size bir hekim tarafından konmuşsa, tedavisi önemle ve hızlıca ele alınmalıdır. Söylediğiniz semptomlar her ne kadar bu fikri veriyor olsa da sizi görmek ve ayrıntılı değerlendirmek gerekir. Bahsettiğiniz ilaç içinse, doktor spesifik bir nedenden ötürü 5 mg yazmadıysa 10 mg a geçmek ya da ilacınızı değiştirmek daha doğru bir tercihmiş gibi görünüyor. Son olarak İlaç tedavinize ek olarak Bilişsel Davranışçı Terapi metodlarıyla psikoterapiyi de eklerseniz kalıcı olarak düzelmemeniz için hic bir neden yok. Tabii bu söylediklerimizin tamamı sizi ayrıntılı değerlendirmelerin ardından verilmesi gereken kararlar olmalıdır. Saygılarımla

2 Mayıs 2017 19:30