bk
Soru Sahibi
5 Nisan 2019 12:12

aniden antidepresanı bırakmak

hocam merhaba öncelikle.geçen yıl anksiyetem için cipralex kullanmıştım iyi gelmişti.Uzun zamandan sonra tekrar başlamaya çalıştım 1 ay önce 5 mg ile ama ikinci gününde bıraktım çünkü mide bulantısı ve ishal yaptı,kusturdu. Şimdi tekrardan başlamaya çalıştım 5 mg aldım yine ertesi gün mide bulantısı ve ishal ile kalktım.Kullanamayacağım anlaşılan. Merak ettiğim soru ise 2 kez aniden bırakmak.bu yaptığımın beynime bir zararı var mı? Sorun olur mu?

2 cevap
Cevaplar (2)
Uzm. Dr. Melih Vural
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Merhaba, antidepresan etkisi 15 gün ile 30 gün arasında genellikle ortaya çıkmaya başlar. 1-2 günlük kullanımdan sonra ilaç kullanımını bırakmak herhangibir zarara neden olmaz. Geçmiş olsun

7 Nisan 2019 14:56
bk
Soru Sahibi

çok teşekkür ederim hocam

7 Nisan 2019 17:53
Uzm. Dr. Melih Vural
Nöroloji (Beyin ve Sinir Hastalıkları)

Rica ederim

8 Nisan 2019 11:40