YM
Soru Sahibi
28 Ağustos 2021 02:13

Amoklovin bip 1000 mg

Merhaba hocam 2 gün önce mide ve böbrek ağrısı için doktora gittim idrar talilimde iltihap göründü doktorda amoklavin bip 1000 mg verdi günde 2 tane ilk gün 2 tane aldım rahatsız oldum 2. Günde bir tane aldım şu an devam etmiyorum ayak tabanında ve ellerimin üzerinde iğne batması gibi his oluştu ve midemde daha çok ağrıyor mideme gastrit demişti ilacı mide koruyucusuyla içiyorum eklem ağrım fazla ayak bileklerim ağrıyor normalde romatizmadan dolayı ağrırdı bu kadar ağır ilaca gerek var mıydı bilmiyorum ben şu an içmek istemiyorum bir sorun oluşur mu 3 tane almış oluyorum midemden zaten rahatsızdım midem böbreklerim daha çok ağrımaya başladı antibiyotik olduğu içinde korkuyorum günde bir tane içeyim dedim ama bikemiyorum ilacı içtikten sonra ayaklarım altı ve ellerimin üzerinde iğne batması gibi oluyor . Ben neyapayım şimdi hocam stres yaptım

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ali Başçı
Dahiliye - İç Hastalıkları , Nefroloji

İdrar yolu itlhabı kadınlarda sık görülür. İdrar yolu enfeksiyonu için antibiyotik ancak kültürde üreme olursa kullanılmalı. Ayak tabanında iğnelenme gibi yakınmalarınızla birlikte şeker hastası olabileceğinizi düşündürüyor. Bu durumların tekrar gözden geçirilmesi gerekli. İyi günler

28 Ağustos 2021 14:25