GB
Soru Sahibi
11 Şubat 2019 09:47

Amip Antijeni

Merhabalar, 7 aylık oğlumuza amip dizanteri teşhisi kondu. İshal dışında hiçbir sıkıntısı yoktu. Mikroskop altında da bakteriler gözlendiğinden alerji olmadığı konusunda inandırıldık :) Flagyl adlı antibiyotiği 3 gündür kullanıyor (2x5mg). İshali düzelse de hafif sümüksü dışkı durumu sürüyor. Sormak istediğim soru ise flagyl ile demir kullanımı. Antibiyotikle demir kullanılır mı? Bir de 10 gün antibiyotik kullanımı zorunlu mudur? Çünkü İngiltere'de 5 gün, Fransa'da ise 8 gün bu süre. Şimdiden teşekkür ederim.

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Tufan Kutlu
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme

Antibiyotik süresi ve diğer ayrıntılara doktorunuz şartlara göre karar verir. İngiltere veya Fransa değil...

13 Şubat 2019 12:34