ÖE
Soru Sahibi
19 Aralık 2020 15:07

Ameliyattan sonra diz kapağımın arkasının morarması ve arada ağrı olması

Merhaba hocam ben 6 gün önce ön çapraz bağlarımdan ameliyat oldum ve siz kapağımın arkasında morarma oldu ayağımda şişlik var. Dizimi 90 derece kapatabiliyorum hareket ettirebiliyorum ama ağrım iki gündür oluyor bunun sebebini öğrenebilir miyim

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Alp Varılsüha
Ortopedi ve Travmatoloji

Ön çapraz bağ ameliyatından sonra diz kapağının arkasında morluk olması normal ve geçici bir durumdur. Bacağınızdaki şişliğe gelince bir noktaya kadar normal kabul edilebilir. Ancak sargıların sıkması, kullandığınız dizliğin sıkması gibi nedenlerle olabileceği gibi bazen toplardamar tıkanıklıkların dan dolayı da ortaya çıkabiliyor. Bu konuyu ameliyatınızı yapan doktorunuzla görüşmeniz de fayda var

4 Ocak 2021 08:45