YH
Soru Sahibi
28 Eylül 2014 22:11

Alerjik rinit,burun tikanikligi ve sonuc goz alti cokmesi ve morarmasi...

Mrb hocam, benim 17 yaşım var 14 yaşımdan beri göz altı çökmesi ve morarması sorununu yaşıyorum. Bilgisayar bilimlerinde okuduğum için bilgisayar benim işim yani karşısında çok fazla zaman geçiriyorum, bana herkes göz altı sorunumun bilgisayar ile bağlı olduğunu söylüyor ama ben öyle düşünmüyorum. Mesela 1 gün bilgisayar karşısında aşırı zaman geçirmeme rağmen göz altım dolgulu ve hoş gözüküyor,suratimda da bir serlik rahatlama hiss ediyorum, bazen de neredeyse hic zaman geçirmememe rağmen kendimi çok kötü hiss ediyorum ve göz altımda baya çökmüş oluyor. Ben bunun tamamen Alerjik Rinit ile bağlı olduğunu düşünüyorum, daha once doktorum bana Alerjik Rinit olduğumu söylemişti ve bana ilaç vermişti 1 aylık. İlacı kullandığım sürece kendimi rahat hiss ediyorum göz altımda baya düzelmişti (bazı günler istisna).Ama sadece biraz iyi gözüküyordu yani normal göz altı gibi değildi yinede. İlaç bitdikten yaklaşık 20 gün falan sonra yeniden eski halime döndüm. Bu sefer kendim kendimi muayene etmeye başladım 'Claritine' diye bir ilaç var onu kullanıyorum eskisinden gayet iyiyim ama yinede bazı günler biraz kötü oluyorum. İlacı kullandığım sürece suratımda bir serinlik rahatlama hiss ediyorum ve bu serinlik sayesindede göz altım daha iyi oluyor. Ha bide akşamlar yatarken burnumdan rahat nefes alamıyorum, bir şekilde ağzımdan nefes almamaya çalışıyorum yatana kadar ama sabah kalktığımda ağzım açık nefes aldığımı fark ediyorum ve kendimi buruşuk hiss ediyorum. Simdi alerji bi kenara benim asıl istedigim sey su goz alti cokmesi ve morluklarin gecmesi, cok sitres ediyorum. Lutfen bana cok etkili olabilecek goz alti cokmesinin gecmesi icin bir ilac veya krem onerirmisiniz?

1 cevap
Cevaplar (1)

Hasan Bey, öncelikle alerjik rinitinize neden olan sebebi bulmak için Prick deri testi yaptırınız. Sonrada düzenli olarak antihistaminik ilacınızı kullanınız. Göz altı çökme ve morluk için kullanılan ürünlerin çok etkili olduğunu düşünmüyorum. Bunun için son zamanlarda göz altı dolgusu, göz altı GRP tedavileri uygulanıyor. Morluk ise damarlanma nedeniyle oluştuğundan, lazer tedavisi ile tedavi ediliyor. Uzm.Dr.Hatice ERDEM www.haticeerdem.com.tr Tel:*** *** **

29 Eylül 2014 16:45