YH
Soru Sahibi
18 Ekim 2007 23:40

Aktif Kronik Hepatit B tedavisine başladıktan bir ay sonra; HBV DNA PCR n

Aktif Kronik Hepatit B tedavisine başladıktan bir ay sonra; HBV DNA PCR negatif, Hbe Ag negatif, anti Hbe Ag pozitif oldu, 9 aylık interferon tedavim sona erdikten sonra da AST, ALT, GGT değerlerim normale döndü. Yapılan kontrol biyopsisinde tedaviye başlarken 3 olan fibrosizimin 5 olduğu görüldü. 2006 yılının Haziran ayında; Hbe Ag pozitif, Anti Hbe Ag negatif oldu, AST, ALT ve GGT değerlerim normal HBV DNA PCR da halen negatiftir. PLT değerim *** *** ** arasında .

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Abdulkadir Yıldırım
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

İyi günler... Sizinle daha önce de yazışmıştık. Özellikle Kronik Hepatit B Virus Enfeksiyonunun tedavisinde kullanılan interferon tedavisinde birinci ay sonunda HBV-DNA negatifleşmesi durumlarında tedavinin başarı şansı % 86' dır. Ancak HBeAg' nizin daha sonra pozitifleşmesi çok hoşumuza gitmeyen bir durum. Size tedavinizde bol şans dilerim. Sağlıklı günler...

23 Ekim 2007 09:16