AH
Soru Sahibi
17 Eylül 2023 13:28

Akne Tedavisi

Merhabalar uzun zamandır akne sorunu yaşayan birisiyim. 17 yaşlarımda başlayıp aşırı olmamakla birlikte 20 yaşıma kadar devam eden bir sorundu benim için. Şuan 22 yaşındayım ve yanaklarımdan çene bölgeme doğru daha önce yaşamadığım kadar yoğun ve ağrılı sivilce sorunu yaşamaktayım. Bu durumun başlarında cildiye ile görüşmeden önce hormon testi için kadın doğumla görüştüm. yumurtalıklarımda çıkan kist sonucu doğum kontrol hapı başlama kararı aldık. Daha sonra cildiyeye bu durumu izah edince doğum kontrol hapları ile aynı anda akne ilacı başlanmayacağını belirtip Acnemix adlı bir krem yazdı fakat tek tük ağrılı olan sivilcelerime uyguladığım krem 2-3. günden itibaren sivilcelerimi yanaklarıma, çeneme doğru yaymaya başladı. Bu sürede doğum kontrol hapına başlamamıştım. Önce kusturup sonra kurutacağını düşündüm fakat 17. gündeyim doktora gitmeden 1 hafta önce var olan sivilcelerimde dahil aktif ve ağrılı şekilde tüm çene ve yanak bölgeme yayılmış durumda. Kremi buzdolabında sakladım ve belirtildiği şekilde kullandım. Bu durum kreme karşı hassasiyetimin olduğunu gösterir mi? Alerjik bir reaksiyon mudur? Kremi bırakmam gerekiyor mu? Cevaplarsanız çok sevinirim.

1 cevap
Cevaplar (1)

allerji olduğunu olduğunu düşünmüyorum. vajinel veya üriner infeksyon eklenmiş olabilir idrra testine bakılmalı nrmal çıkarsa 3 kür azitro500tedavisi eklenbilir Kabızolmamk daönemli,:)

18 Eylül 2023 12:50