MN
Soru Sahibi
15 Aralık 2019 01:34

Akciğerde leke

Merhaba Dane hanım. Annemi kanlı balgam nedeniyle acile getirdik tomografi çekildi balgam testi yapıldı balgamda verem çıkmadı temiz sonucu verildi. Tomografide ise lekeler bulundu bu lekelerin geçmişte geçirilen verem olabilecegi söylendi.Kan testleri yapıldı ca*** *** ** ca*** *** ** ca *** *** ** çıktı.Bunun sonucunda endoskopi ve kolonoskopi yapıldı temiz çıktı.Doktor vucudun bir yerinde kesin kanser var dedi bu sonuçlar doğrultusunda kesin kanser sonucu çıkar mı akciğerde sıkıntı olabilir mi cevaplarsanız sevinirim. İyi çalışmalar

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Dane Ediger
Göğüs Hastalıkları , İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları (Göğüs Hastalıkları)

Akciğerde lekeler varsa ve kanlı balgam oluşmuş ise göğüs Hastalıkları Uzmanı tarafından olası bir kanser ya da mikrobik durumu saptamak amaçlı Bronkoskopi- Bronş yıkama işlemi yapılabilir. Sadece kan testine bakarak değil Hastanın yakınması üzerinden yaklaşmak gerekir. İleri tetkikler için eğitim Hastanesi ya da üniversite hastanesine başvurun Geçmiş olsun

15 Aralık 2019 10:53