BS
Soru Sahibi
27 Eylül 2021 13:31

Ağrı,Kaygı

Hocam merhaba neredeyse 10 aydır vücudumun çeşitli yerlerinde ağrılar var yanma şeklinde uyuşma,iğnelenme,karıncalanmada oluyor bütün branşlara gittim,ve çok tetkik yaptırdım,en son gittiğim nöroloji profesörü psikolojik olduğunu söyledi,panik atak geçmişimde var ve genel olarak kaygılı bir yapıdayım,stresli olaylar ve pandemiden sonra bir anda başladı aynı zamanda huzursuz bağırsak sendromu da başladı,ağrılar bazen dayanılmaz oluyor,doktorum duxet verdi ama yan etkileri oldu ben de ağzımda liken planus tarzında şeyler çıktı,bıraktım,geçti.Paxile geçtim o biraz daha iyi geldi ama işe yarar mı bu konuda emin değilim,ağrıları sanırım takmamalıyım anca öyle bu durum düzelicek ama çok zor geliyor,sanırım eski haline dönmem uzun sürecek ne yapmam konusunda değerli görüşlerinizi yazarsanız çok sevinirim.Teşekkürler.

0
3 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (3)

Gerçekten de psikolojik olarak ağrılar olabilir Öncelikle düzenli olarak psikiyatriste gitmeniz gerekir. paxil de antidepresan olarak etkilidir ağrılara iyi gelebilir ama yanına Belki başka bir antideprsan eklenebilir ağrılara iyi gelebilecek

27 Eylül 2021 17:45
BS
Soru Sahibi

Hocam hangi ilacı önerirsiniz ? Duxet dediğim gibi yan etki yaptı,efexor de çok ağır diye biliyorum.Laroxyl de antikolinerjik yan etkiler yapıyor…Hocam bu durumdan kurtulabilirim değil mi ?İnternette tedavisi olmadığı yazıyor bazı sitelerde..Daha da moralim bozuluyor.Düzelebilecek bir şey değil mi ? Ve ne kadar sürede düzelir sizce ?

28 Eylül 2021 13:34

Kesinlikle tedavisi var tabii ki %100 başarı diye bir şey hiçbir zaman mümkün değil ama büyük oranda düzelme sağlanır. Düzelme süresi kişiden kişiye göre değişebilir ama en az 1 yıllık bir tedavi gerekir

28 Eylül 2021 13:37
BS
Soru Sahibi

Hocam ben tamamen düzelmek istiyorum ama eski halime dönmek çok istiyorum..İlacı alalı bir ay oldu ama ağrılar biraz azaldı bunun yanında terapide düşünüyorum.Zamanla çabaladıkça tamamen düzelemez mi …Kişiden kişiye değilen bir durum değil mi bu ?

29 Eylül 2021 00:01

evet kişiden kişiye değişir

29 Eylül 2021 00:17
Uzm. Dr. Fırat Çelik
Uzm. Dr. Fırat Çelik Psikiyatri

Yazar toplam 383 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Psikiyatri İle İlgili Diğer Uzmanlar
Facebook Twitter Instagram Youtube