İİ
Soru Sahibi
20 Mart 2021 15:26

ACİL 1 senedir uyumuyorum

Burnumda sağa doğru deviasyon var boğazımda yutkunma sorunu yaşıyorum reflüm ve sinüzitim var reflümün çok ilerlediğini endoskopi yapılması gerektiğini söylediler fakat pandemiden dolayı gidemedim sinüslerde 3 cm retansiyonu kisti var safra kesesinde 3 mm polip çıktı uyku esnasında yemek yerken ya da stres anında çok fazla yutkunma sorunu yaşıyorum sanki bir şey takılı gibi tam boğaz kısmında bir kapakçık var ve açılmıyor gibi hissediyorum uyku esnasında bu durumu daha çok yaşıyorum ve burnumdan dolayı nefes alamadığım için boğazdan da bu durumu yaşayınca ani nefessiz kalma ve kalp çarpıntısıyla uyanıyorum sonrasında sol tarafım komple uyuşuyor kol el bacak ayak ve yüzün sol tarafından alt dudaga dogru uyuşma hissediyorum bu yüzden uyku problemi yaşıyorum bir senedir bu durum böyle bu uyuşma ve yutkunma zorlugu stres anında da çok fazla oluyor boğazımda balgam ve gıcık hissi çok oluyor çok fazla mide bulantım var ve geniz akıntım agız kokum oluyor midemdem dolayı geğirme çok yaşıyorum boğazımı zorlamış olabilir miyim ya da başka bir şey olabilir mi ayrıca safra kesesindeki 3 mm lık polip ne anlama geliyor yardımcı olur musunuz

1 cevap
Cevaplar (1)

Methabalar gecmis olsun öncelikle.Ben kisaca bransimla alakali safra polipleri ile kisaca bilgi vereyim size. Safra polipleri safra kesesi icinde olusan “et benleri” diyebiliriz kisaca.Cok cok buyuk oranda iti huyludurlar ve ultrasonlarda tesadufen gorulurler.Herhangi bir sikayet veya bulguya sebep olmazlar.Ben safra polibi olan hastaya polip 1 cm’den buyuk degilse ve sayisi 3’ten fazla degil ise sadece takip önerisiyle yaklasiyorum

21 Mart 2021 08:08