KB
Soru Sahibi
16 Mayıs 2018 02:24

7 nolu kromozom artışı

Merhaba hocam oğlumda 7 nolu kromozomda madde artışı tespit edilmiştir. SNP array çalışması ile bu parçanın 7 nolu kromozomun kısa kolu *** *** ** bantları arasındaki bölgenin 3 kopya olduğu ve bu bölgedeki genlerde kazanç olduğu tespit edilmiştir. Bu değişiklik büyük ihtimalle novo/ yeni gelişmiş bir değişikliktir. Daha küçük ihtimalle eşlerden birisindeki dengeli bir değişikliğe bağlı gelişmiş olabilir bu sebeple eşlerden kromozom analizi yapılması önerilir. Diyor kromozom analizi yapılıyor ve çıkması 2 ay sürer diyolar sonuçlar çıkana kadar bana hiç kimse tam anlamıyla ne olabiliceğini söylemiyor yardımcı olabilirmisiniz ben ne yapamalıyım nasıl bir yol izlemeliyim bizi neler bekliyor

1 cevap
Cevaplar (1)

sizin basvurmus oldugunuz genetik bolumundeki uzman arkadaslar yardimci olacaktir

16 Mayıs 2018 16:05