ES
Soru Sahibi
23 Şubat 2010 12:39

6aydır devam eden bulantı iştahsızlık,aşırı gaz çıkarma,günde bir defa tam

6aydır devam eden bulantı iştahsızlık,aşırı gaz çıkarma,günde bir defa tam ishal olmamak kaydıyla cıvık dışkılama gibi şikayetlerm vardı.6ay içinde defalarca tam kan,sedim,crp,karaciğer fonk.testleri,çölyak,tüm usg,endoskopi,kolonoskopi oldum.tetkiklerde birşey çıkmadı.ancak hocam bende aşırı derecede yellenme şeklinde gaz,ve diğer şikayetlerm devam ediyor.kolonoskopiyi yapan doktor parça alıncak birşey olmadığını söyledi.yinede crohn,laktoz toleransı v.s tanısı için parça alması gerekmezmiydi?

1 cevap
Cevaplar (1)

tetkiklerde herhangi birşey tespit edilememişse diyette gaz yapıcı şeylerden uzak durmanızı öneririm. bunun için bir diyetisyene başvurursan iyi olur.

23 Şubat 2010 14:58