CA
Soru Sahibi
20 Mart 2008 14:44

30 yaşındayım 2yıl önce üst dişlerimi tamamen yaptırdım. dişlerimi çektikte

30 yaşındayım 2yıl önce üst dişlerimi tamamen yaptırdım. dişlerimi çektikten 1 ay sonra damak çekilmeden takma dişler takıldı yaklaşık 1 yıl sonra da çekilen diş etleri ile takma dişlerin dipleri arasında yaklşık 3 mm lik boşluk oluştu 1 yıldır tatlı hiç yiyemiyorum sızlatıyor. yemekler bu boşluga doldugu zaman çok acı veriyor. acaba takma dişler sökülebilir mi sökülüp boşluk macunla mı doldurulabilir. yoksa yeniden takma dişleri yaptırmam mı gerekir maliyeti çokmudur. teşekürler

1 cevap
Cevaplar (1)

Malesef bir daha yapılması lagzım....Diş etleriniz tamamen toparlanmasi beklenene kadar geçici dişler takikmalıydı.....bu protezinizi yapan hekim arkadaşın bunu size telafi edecegine inaniyorum....lutfen hekiminize danışın eyer yardımcı olamazsa o vakit tekrar beni arayınız ...geçmiş olsun.*** *** **

21 Mart 2008 12:42