KE
Soru Sahibi
14 Temmuz 2019 23:20

26qylık kızım yürüme dengesizliği

Merhaba hocam kızım 26 aylık ve yürürken koşarken bir sıkıntısı yokken duracağı zaman bazen bir ileri iki geri geliyor ve duramıyor sanki hızlandıkça dengesizliği artıyor ayrıca aşırı hareketli bir çocuk.Daha önceki tam kanında ck değeri 250civarı çıkmıştı nörolojiye götürdük emg çekildi temiz çıktı devamında metabolik hastalıklara yönlendirdiler tüm metabolik testleri temiz çıktı..şimdi bu dengesizlikten tedirgin oluyoruz ne yapabiliriz

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Meltem Uzun
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Nörolojisi

mrhb gecmiş olsun,ataksı dıyoruz tabı muayenede ek baska bulgular olabılır bazı metabolık hast da ılerı testler vardır bırd e genetık degerlendırme gerekebılır. ben bu hastalıklarla ılgılı bır donem kanadada kaldım ordada maalesef tanı alamayan hastalar vardı. bazen yas ılerleyınce tanı konabılıyo buarada klınıgımızde ekıbımızle genetık deg yapıp nadır hastalık arastırması yapıyor ve bazı tedavıler verıyoruz kımyasal olmayan . (beyınde bozulan sıstemı duzeltmeye yada daha kotuye gıtmemesı ıcın)ve fızyoterapı ve ergoterapı yapıyoruz . yanı tanı olamasa bıle yapılabılecekler var . ıyı gunler

31 Temmuz 2019 13:36