EA
Soru Sahibi
6 Ağustos 2014 21:00

2 ayda oluşan Saç dökülmesi

Merhabalar kolay gelsin. Ben boynumdaki kistleşmiş akneler için aknetrent kullandım 2. ayı bitti ama bu süre zarfında kafamın üstünde saç dökülmesi ve artık dipleri görünecek duruma geldi. İlaç kullanımından olma durumu var mı ? Ayrıca minoxil forte %5 sprey kullansam bir faydası olur mu ? Önerir misiniz? Yaşım 22 saç diplerini canlandırır mı ? Cevabınız için teşekkür ederim Önerinize de açığım.

0
1 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (1)

Merhabalar, Akne için kullanılan Aknetrent benzeri hapların saç dökülmesi yan etkileri vardır. Ancak sizdeki saç dökülmesinin bu ilaçla ilgisi olup olmadığını ancak Dermatoloji Uzmanınız söyleyebilir. Mutlaka kontrole gidin. En uygun tedaviyi önereceklerdir. Geçmiş olsun.

7 Ağustos 2014 09:38
Uzm. Dr. Murat Baykır
Uzm. Dr. Murat Baykır Dermatoloji

Yazar toplam 227 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Saçta kabuklanma Uzm. Dr. Murat Baykır
Acnelyse clinoper Uzm. Dr. Murat Baykır
Aknegen ve kolajen Uzm. Dr. Murat Baykır
Acnegen tedavisi Uzm. Dr. Murat Baykır
ZORATENIN tedavisi Uzm. Dr. Murat Baykır
Dermatoloji İle İlgili Diğer Uzmanlar
Uzm. Dr. Cüneyt Kara Dermatoloji
Doç. Dr. Okan Aksoy Dermatoloji
Uzm. Dr. Pınar Koç Dermatoloji
Facebook Twitter Instagram Youtube