YM
Soru Sahibi
31 Temmuz 2009 20:52

2 ay kadar önce varikosel ameliyatı oldum çift taraflı sağ testiste hidrose

2 ay kadar önce varikosel ameliyatı oldum çift taraflı sağ testiste hidrosel oldu solda ise hep baskı yaptığımda ağrı var 1 ay önce ultrasona girdim sorun yoktu enfeksiyondan şüphelenildi 24 iğne vuruldum son gittiğim doçent enfeksiyon değildir ağrıdan duramazsın dedi. ilaçları kullanmasanda olur dedi. ama ağrı geçmedi. birde sol testisim küçülmüş gibi geldi. moralim bozuk ne yapmamı tavsiye edersiniz. bu durum normal olan sperm değerimi bozar mı. kısacası 2 doktorda farklı konuştu ne yapmalıyım

0
2 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (2)

Hidrosel, ameliyattan sonra çıkmış olabilir. 6 ay daha bekledikten sonra geçmez ise, tedavisi düşünülmelidir. Ağrı da bundan kaynaklanıyor olabilir. Saygılarımla.

31 Temmuz 2009 23:35
YM
Soru Sahibi

hocam bende çift taraflı hidrosel vardı sol testisim ağrıyordu ve küçülmüş gibi gelmişti siz hidrosel ağrı yapabilir dediniz. ameliyat olalı 2 ay oldu 6 ay beklemem gerekiyor peki bu ağrının testise veya testis fonksiyonuna zararı olurmu. sperm değerlerini bozarmı. sağda belirgin solda minimal hidrosel varken minimal olan sol tarafın ağrı yapması şaşırttı. birde sol testisin küçülmüş gibi gelmesi psikolojikmi. 6 ay beklemem geç olmaz değilmi hocam bilgilendirmenizi bekliyorum. teşekkür ederim.

1 Ağustos 2009 15:30

Hidrosel ameliyatı olduğunuza göre ve de doktorunuz sizi muayene ettiğine göre, ağrıdan korkmayın. Geçmesi için uğraşılır ama tehlike göstermez. Sperm üzerine zararlı bir etkisi de olmaz, çünkü ameliyat oldunuz. Testisin küçük olması ise, sanırım doğuştan, yapacak bir şey yok. Sağ taraf normal ise, yeterli olabilir. Bence, telaş etmeyin ve 6 ayın dolmasını bekleyin. Saygılarımla.

5 Ağustos 2009 18:35
Prof. Dr. Kaan Aydos
Prof. Dr. Kaan Aydos Üroloji

Yazar toplam 8025 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Masturbasyon Prof. Dr. Kaan Aydos
sorun olabilir mi? Prof. Dr. Kaan Aydos
Sertleşme sorunu ? Prof. Dr. Kaan Aydos
Testesteron Prof. Dr. Kaan Aydos
penil kürvatür Prof. Dr. Kaan Aydos
Üroloji İle İlgili Diğer Uzmanlar
Etiketler
Testis problemleri
Facebook Twitter Instagram Youtube