gS
Soru Sahibi
12 Aralık 2018 21:56

17oh pregestron

Hocam merhaba 2 aylık erkek bebeğimizin testislerindeki koyuluk şüphesi nedeni ile hormon testi yapıldı 1 ay önce 17oh progesteron değeri 3.24 çıkmıştı 15 gün önce acth testi yapıldı sonuçlar 17oh pregestron 3.37 acth 50.4 çıktı referans aralığı 0-46 biraz yüksektir bir değerlendirme yapabilirmisiniz çok endişeliyiz iyi günler

1 cevap
Cevaplar (1)
Doç. Dr. Ayşın Uçkun Kitapçı
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları , Çocuk Endokrinolojisi ve Metabolizma Hastalıkları

Salih Bey ACTH testi sonuçları böyle tek 2 hormon değerine göre değerlendirilmiyor. Ayrıca çocuğunuzun muayene bulgularındaki ayrıntılar da bu değerlendirmede rol oynamaktadır. Testi yapan hekiminizin bunları değerlendirerek sizi en kısa sürede bilgilendireceğini ümit ediyorum. Acil şifalar ve kolaylıklar dilerim.

17 Aralık 2018 10:54