11 Ocak 2020 00:09

14 aylık konuşma

Merhaba 14 aylık erkek bebeğim var. 41 haftalık normal dogumla 3.500 kilo doğdu. 6 aylıkken emekleDi 10 aylıkken yürüdü şuanda 11 kilo 78 cm.Bebegim baba dede mama cıs çiş çay anne dayı tak gibi kelimeler soyluyo fakat topa sürekli to diyo atta ya ta diyo.allah diyemiyo avvah diyo.babasına sürekli dede diyo bişey isteyecegi zaman kim olursa olsun anne diye sesleniyo bunlar normal mi acaba konuşmasında problem var mı konuşabilmesi için benim evde yapabilcegim şeyler var mı cvp için çok teşekkürler

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhaba normal görünüyor ama bir çocuk gelişimci tarafından denver testi yapılarak genel gelişimini takip etmekte fayda var sevgiler

18 Ocak 2020 13:44