DB
Soru Sahibi
24 Mart 2008 17:46

14 adt porslen dişimi yenilettim 10 senelikti ağrlar vardı. .ancak üst çene

14 adt porslen dişimi yenilettim 10 senelikti ağrlar vardı. .ancak üst çenemde yeni kaplamanın altındaki diş halen ağrıyor. dr bana yirmilik dişle kaplamanın olduğu araya yemek artıkları giriyor ağrıya neden oluyor.yirmilik dişi çekelim dedi kabul etmedim yirmilik dişim sağlam çünkü birde dişleri yapıştırdıktan sonra yükseklik olan yerleri kesti ve dişlerimin üzeri zımpara gibi. bazı yerlerde metal görünüyor. sağlam diş çekilirmi araya yemek artığı giriyor diye?

3 cevap
Cevaplar (3)

Merhaba,20 lik disinizin altinda dis yoksa yani o disin fonksiyonu yoksa cekilebilir .ama ara ya besin artigi giriyor diye cekilmez....siz ara yuz fircasi kullana bilirsiniz vede bu ara neden olusmus?nedeni bulunmali neden giriyor dis eti tedadavisi yapildimi ? dislerin ustu asindirildiysa neden teknisyene tekrar yollanip cilalanmadi ? bana lutfen bunlari yanitlarsaniz daha faydali bilgi verebilirim...iyi gunler...n.buke

27 Mart 2008 18:12
DB
Soru Sahibi

cevabınıza teşekkür ederim. kaplamanın altındaki dişim 10 sene önce dolgu yapılmıştı. bence o dişte problem var.araya yemek artığı giriyor yirmilik dişi çekelim demesi saçma geldi. ayrıca dişlerimin üzerlerinin zımpara gibi olduğunuda söyledim. düzeltelim vs hiçbişey demiyor. espiri yapıp hangi marka sakız çiğnediğimi soruyor. ücreti peşin ödedim. hizmetini tamamlamaya hiç niyeti yok.

28 Mart 2008 17:48

Bir kez daha doktorunuza tel.edip şikayetlerinizi tatlıbir dille söyleyip ,bunların giderilmesini rica edin eğer hala sizi ciddiye almazlarsa kii sanmıyorum..o vakit diş hekimligi odasina cok kolay bir sekilde şikayette bulunacagınızı söyleyin ama böyle hoş olmayan şeylerin oluşacağını sanmıyorum....Tekrar haberlerinizi bekliyorum....iyi haftasonları olsun...n.buke

29 Mart 2008 16:32
DB
Soru Sahibi

mrb Nilgünhn cevabınıza tşk ederim. 20lik dişimi çektirmeyeceğimi söyledim. benden panoramik röntgen istedi. röntgende hiçbişey çıkmadı 20lik sağlam kaplamın altındaki diştede kaplamadan dolayı ne olduğu görünmüyor. 20lik dişi çekelim ağrı devam ederse kaplamayı sökerim dedi. diğer yükseklik probleminide sonra hallederiz dedi. tatmin olmadığım için başka hekime gittim Yirmilik dişiniz sapasağlam kaplamnın altındaki dişte problem var, ayrıca yeni yapılan üst porselenlerin hepsinde kırık olduğunu gösterdi. her gidişimde dişlerime bakıyor kırık olduğunu görüyor ve hiçbişey demiyor ben artık çok afedersiniz aptal yerine koyulduğum için diş hekimliği odasına gitmekten başka çare göremiyorum. odaya kaydının olup olmaması bişey değiştirirmi? teşekkürler

9 Nisan 2008 13:13

tabiki..eger serbest calisiyorsa ve gercekten dis hekimi ise Dis hekimligi odasina kaydi olmasi lagzim....ama belkide teknisyendir sahte dis hekimi olarak calisiyordur ....insallah oyle degildir ...arzu ederseniz hic bir ucret odemeden bu siteden geldiginizi bize bildirerek klinigimize gelip en dogru bilgiyi alabilirsiniz...icinizi rahatlatir eyer sikayet edecekseniz dogru bilgilerle sikayet edersiniz....Allah kolaylik versin ...bir hekim olarak size bu hizmeti hic bir ucret almadan vermeyi ben garantiliyorum...iyi gunler. telefonumuz *** *** **

17 Nisan 2008 16:18