Institute for Medicine and Public Health tarafından 6300 kişiyle yapılmış bir ankete göre bilgisayar karşısında, otomobil kullanırken ve televizyon karşısında haftanın 56 saatini oturarak geçiriyoruz. Yani günde ortalama 8 saatimiz oturarak geçiyor.

Çok uzun süre oturulduğunda bedenimiz metabolizmayı durdurmaya başlar. Bunun doğal sonucu olarak ta bölgesel yağlanma kaçınılmaz oluyor…

Tek suçlu tabiiki oturmak değil. Genetik faktörler, dengesiz beslenme, hormanal değişimler gibi başka nedenler de sayılabilir.

Soğuk lipoliz liposuction gibi cerrahi bir işleme ihtiyaç duymadan yağ hücrelerini dondurarak, yağ hücrelerinin daralmasını ve büzülerek bozulmasını sağlıyor.

Bölgesel Yağlanmayı Önlemek İçin Neler Yapılabilir?

Spor elbette önemlidir ama zaten yoğun iş yaşamında ne spora vakit ayıracak durumumuz ne de konumumuz buna müsait olamamaktadır.

Peki ne yapmalıyız, bölgesel yağlanmanın önüne nasıl geçebiliriz? Mümkün olduğunca hayatımızda egzersize yer açmalıyız. Mesela işe her gün araba ile gitmek yerine haftada birkaç gün de olsa toplu taşıma araçlarını kullandığımızda güne hareketle başlayabiliriz. Ofis içerisinde her yarım saatte bir ayağa kalkarak dolaşmamız beynimize olumlu sinyaller göndererek metabolizmanın aktif bir şekilde çalıştığını fısıldayacaktır. Unutmayın ne kadar hareket ederseniz o kadar sağlıklı olursunuz.

Artık Çok Geç… Demeyin!

Buraya kadar vücudunuzdaki bölgesel yağlar için sizin neler yapabileceğinizi anlattık. Şimdi tıbbın sizin için neler yapabileceğini anlatalım. Bölgesel yağlanma tedavilerinde bir çok yöntem olmakla birlikte soğuk lipoliz uygulaması çoğu zaman tek seansta bile başarılı sonuçlar verebilmektedir.

Soğuk Lipoliz Nedir?

Soğuk lipoliz, yağ hücrelerini belirli bir dereceye kadar, diğer dokulara zarar vermeden soğutarak vücuttan atılmasını sağlayan etkili bir zayıflama yöntemidir.

Soğuk Lipoliz Ne Vaat Ediyor? Nasıl Etki Ediyor?

Soğuk lipoliz liposuction gibi cerrahi bir işleme ihtiyaç duymadan yağ hücrelerini dondurarak, yağ hücrelerinin daralmasını ve büzülerek bozulmasını sağlıyor. Lenf drenaj yöntemiyle de bozulan yağların vücuttan atılımı gerçekleşiyor. Tedavi sonrasında 2 ila 4 cm. incelme sağlanıyor.

Soğuk Lipoliz Her Kişiye Uygulanabilir mi?

– Hamilelerde,
– Kriyoglobulinemi hastalalarında,
– Raynaud sendromu ve hastalarında soğuk lipoliz uygulaması yapılmamaktadır.

Soğuk Lipoliz Her Bölgeye Uygulanabilir mi?

Soğuk lipoliz her bölgeye uygulanabilmekle birlikte daha ziyade bölgesel yağların bulunduğu;
– Karın,
– Kalça,
– Bel,
– Bacak,
– Sırt,
– Kollarda uygulanmaktadır.

Soğuk lipoliz yaygın yağlanma olan ve obez tanılı hastalarda başarılı değildir.

Soğuk Lipoliz Seans Sayısı

Kişinin ihtiyacına göre minimum 8 maksimum 10 seans olarak gerçekleşebilir.

Seans Süresi ve Seans Aralıkları

Seans süresi tedavi edilecek bölgenin kalınlığına göre her bölge için 20 – 30 dk. arasında sürmektedir. Tedavi sürecindeki seans sayısı ve aralıkları muayene sonrası kesinleşir.

Sık Sorulan Sorular

Soğuk lipolizin vücuda bir zararı olur mu?

Şu ana kadar zararı olduğuna dair her hangi bir klinik çalışmaya rastlanılmamıştır.

Soğuk lipoliz ağrılı / acılı bir tedavi midir?

Kesinlikle uygulama sırasında herhangi bir ağrı veya acı duymazsınız. Dilerseniz tedavi sırasında gazete, dergiler okuyabilir tabletinizle zaman geçirebilirsiniz…

Soğuk lipolizin yan etkisi var mıdır?

Soğutulan bölgede hafif bir kızarıklık ve uyuşukluk dışında herhangi bir yan etkisi yoktur.

Soğuk lipolizin etkilerini ne kadar süre sonra görmeye başlarım?

Tedaviden 2 hafta sonra etkiler görülmeye başlar. 2 ay sonunda gözle görülür bir şekilde tedavinin sonuçları gözlemlenir. 4 ay sonunda ise tedavinin en fazla ulaşabileceği sonuçlar ortaya çıkar.

Soğuk lipoliz tedavisi kalıcı mıdır? Tekrar aynı problemi yaşar mıyım?

Evet, sonuçlar kalıcıdır. Yağ hücreleri tamamen yok edildiği için sarkma gibi problemler oluşmaz.


Bursa Medikal Estetik Uzmanı uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!