Selülit tedavisi !
Selülit tedavisi !

Thermage'la tek seansta bıçaksız,neştersiz selülit tedavisi

Kadınların korkulu rüyası selülitten kurtulmak artık çok kolay. Yakın zamandaa kadar uzun süren ve pek çok seans gerektiren selülit tedavileri tarihe karışıyor. Thermage'la tek seansta bıçaksız,neştersiz selülitten kurtulmak mümkün.Üstlik tedaviden hemen sonra güneşe çıkmanız mümkün.

Bacaklarda portakal görünümlü cilt,yer yer çukurlaşmalar yazın gelmesi ile birlikte selülitten muzdarip kadınların en büyük derdi haline geliyor.Gelişen teknoloji ve tıbbi imkanlar selülit tedavisinde de pek çok yeni tekniğin ortaya çıkmasını sağlıyor.Geliştirilen tüm tedavi şekillerin ortak noktası ise çok seanslı olup uzun sürmeleri.

Bu nedenle selülitlerden kurtulmak isteyen kadınlar yaz aylarında rahatça bikini ve mayo giyebilmek için kışın tedviye başlamak zorunda kalıyorlardı. Ancak bu durum değişti.Çünkü Thermage adı verilen radyo frekans tedavi yönetmi ile tek seansta selülitten kurtulmak mümkün. Üstelik tedavi bıçaksız,neştersiz yapılıyor ve hemen güneşe çıkmak mümkün oluyor..

Selülite karşı etkili ve hızlı tedavi

Gelişen teknoloji ile birlikte selülit tedavisinde de yeni yöntemler ortaya çıkıyor. En çok bilinen yöntem olan selülit kremlerine, cerrahi veya neştersiz uygulanan farklı teknikler eklendi. Ancak bu tekniklerinde etkili olmaları ile beraber bazı dezavantajları mevcut.Cerrahi girişimlerin ardından güneşe çıkmak mümkün değil. Bundan dolayı cerrahi girişimler sadece kış aylarında uygulanıyor.

Ayrıca iyileşme süresi, şişliklerin inmesi, vücudun eski halini alması zaman alıyor. Neştersiz yöntemlerin en büyük dezavantajı çoklu seanslarda yapılmaları. Bazı vakalarda 8, hatta 10 seans uygulamak gerekiyor. Tüm yöntemler sonucunda pürüzsüz bir cilde kavuşmak mümkün olsa bile maddi ve manevi bedellerine katlanmak gerekiyor.

Oysa şimdi selülit tedavisine yepyeni bir anlayış getiren bir tedavi yöntemi var. Thermage bıçaksız, neştersiz tek seansta selülit sorununu çözüyor. Bununla birlikte tedavinin hemen ardından güneşe çıkmak,denize veya havuza girmek mümkün. Bir radyo freakans yöntemi olan Thermage tekniğinin bir diğer özelliği de zaman geçtikçe etkisinin çoğalması. Thermage yönteminde kullanılan özel radyo frekans dalgası sayesinde cilt altındaki kolajenler tetikleniyor.

Radyo dalgaları bağ dokusu içindeki kolajeni ısıtıyor. Bunun sonucunda yeni kolejan üretimi sağlanıyor. İşlem kolajen liflerinin kısalmasına neden oluyor. Bu da cildi gerginleştiriyor. Thermage yöntemi uygulanırken herhangi bir ilaç veya cerrahi alet kullanılmıyor. Ayrıca anesteziye de gerek kalmıyor. Hiçbir yan etkisi olmadığından istek üzerine yeniden uygulanabiliyor.

Ancak yöntemi uygulamak isteyen kadınların tıp doktorunun Thermage Sertifikası'na sahip olup olmadığına dikkat etmesi gerekiyor. Thermage kendine özgü bir radyo frekans dalgası kullandığı için diğer tüm radyo freakans dalga cihazlarından ayrılıyor. Bundan dolayı da sadece Thermage Sertifikalı tıp doktorları tarafından uygulanabiliyor..

Dr.Arzu Enderer


İstanbul Pratisyen Hekim uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!