Mezoterapi latince kökenli bir kelimedir ve orta tedavi anlamına gelmektedir. İnce iğneler ile derinin orta tabakasına uygulanan bir tedavi yöntemidir. İlk defa 1952 yılında Fransa’da uygulanmıştır.

O tarihten itibaren özellikle estetik alanında başarılı uygulamaların gelmesi ile kullanım alanı hızla artmaktadır. Mezoterapinin en önemli avantajı ağızdan ya da damardan tedavi olmaması ilacın etki etmek istenen bölgeye direk olarak verilmesidir. Ağızdan yada damardan alınan ilaçlar yüksek doz gerektirmekte ve diğer organlara yayılıp çeşitli yan etkilere neden olabilmekte idi mezoterapi ile bu durum engellenmekte istenilen ilaç istenilen dozlarda kullanılabilmektedir.

Mezoterapi estetik amaçlı olarak vasküler lekeler, çeşitli cilt problemleri, cilt yaslanmasını ve saç dökülmesini engellemek amacıyla yaygın olarak basarili bir şekilde kullanılmaktadır. Yaşlanan yüzün ve dekolte bölegesinin gençleştirilmesinde yanık, doğum izleri dahil her türlü yara izinin tedavisinde de kullanılmaktadır.

Yüz mezoterapisinde yüz cildeki yaşlanma belirtilerinin (kırışıklık, cansızlık, lekelenmeler) ortadan kaldırılması hedeflenir. Burada kullanılan ilaçlar vitamin, mineral ve DNA sentezine katılan aktif maddelerden oluşur. Bu ilaçların cilt metabolizmasına katılmasıyla hücre yenilenmesi ve kollajen sentezi uyarılır. Böylece ortaya daha canlı, parlak, gergin kırışıklıkları hafifletmiş bir cilt ortaya çıkar.

1-2 hafta aralıklarla yapılan toplam 5 seans genellikle yeterli olur. 6 ayda bir tek seans uygulamayla kalıcılık korunur.

Hastalarıma en önemli mesajım güvendikleri kliniklerde güvendikleri hekime uygulama yaptırmalarıdır. Mezoterapi uygun ilaçların uygun dozda uydun bölgeye uygun teknikle verilirse ancak güvenlidir ve bunu mutlaka bir uzman hekim yapmalıdır. Merdiven altı uygulamarda önemli sıkıntılarla bize başvuran hastalarımız oluyor burada kullanılan maddeler ileri teknoloji ile üretilen maddeler olduğundan özellikle Çin menşeili etkisi az yada hiç olmayan ürünlerde vardır daha ucuza aldığınız hizmette mutlaka maaliyeti düşürmek için güvensiz ilaç kullanımı olduğunu unutmayınız.

Sevgi ile kalın, genç kalın..


İstanbul Kulak Burun Boğaz uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!