Meme Büyütme görselliğin giderek önem kazanması ile daha fazla tercih ediliyor. Meme büyütmede en sık kullanılan yöntem meme protezleri ile meme hacminin artırılmasıdır. Bu amaçla başvuran kişilerin en çok merak ettiği konulardan biri ameliyat sonrası dönemin nasıl geçeceği ile ilgilidir.

Meme Büyütmede İyileşme Dönemi

Meme büyütme sonrasında kesi bölgesine küçük bir pansuman yapılır ve özel bir sutyen giydirilerek kişi odasına çıkarılır. Ameliyat sonrasında kişinin mümkün oldukça az ağrı duymasını sağlayacak şekilde ağrı kesiciler verilir. Erken dönemde hareketlenmek , bol bol yürümek ilk gün için oldukça önemlidir. Ertesi gün hastaneden çıkışınız yapılır ve evinizde birkaç gün dinlenmeniz önerilir. Bu dönemde reçete edilen ilaçlar kullanılmalıdır. 3. gün kontrolünüzden sonra duşunuzu alabilirsiniz. Genel olarak 3-4 gün işe dönüş mümkün olmaktadır.

İlk bir hafta kas altı uygulamalarda kol hareketleriyle hafif ağrılar görülebilir. İyileşme dönemindeki hafif şişlik, morluk, ağrı geçicidir. Genel olarak 3. haftada ödemler iyice azalır. Ancak memenin tam olarak şeklini alması 3-6 ay sonunda olur.

Meme Büyütme Sonrası Seyahat

Genel olarak 1. haftadan sonra seyahat etmede sorun oluşmamaktadır. Yurt dışından başvuran kişilerde daha da erken seyahat edilebilir. Ancak seyahat sırasında 10 kg ın üzerinde ağırlık taşınmaması önerilir.

Meme Büyütme Sonrası Yüzme

Meme büyütme sonrasında 6 haftalık nekahat dönemi boyunca yüzme , tenis gibi ağır sporlar yapılması önerilmez. 6.haftanın sonunda artık yüzebilirsiniz ve bir de denize girerken güneşten korunmanız gereklidir.


Kocaeli Plastik Cerrahi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!