Lazer lipoliz İle vücut Şekillendirme

Lazer lipoliz İle vücut Şekillendirme

Bölgesel fazlalıklar çoğu zaman kilo probleminden daha büyük bir problem olarak kişinin karşısına çıkar. Çünkü; beslenme uzmanı destekli diyet, uzman kontrollü spor ve bölgesel zayıflama cihazları vb. çabalar yetersiz kalır. Kişinin spor ve diyet ile çaba harcayarak çözüm aradığı süreçte istenilen sonuçların alınamadığı durumlarda; vücut şekillendirme amaçlı lazer lipoliz tercih edilebilecek yöntemlerden biridir.

Lazer lipoliz teknolojisi ile yağ hücreleri hasara uğratılıp, parçalanabilir. Lazer lipoliz uygulamasında ana prensip, esas olarak lazer ışığı ile doğrudan yağ hücresinin zarının patlatılmasıdır. Vücudun belirli bölgelerinde biriken yağ öbeklerinin oluşturduğu görünüm bozukluğunun düzeltilmesi için 0.5 – 1 mm deliklerden ince kanüllerle yağ dokusu içerisine girilerek doğrudan bu bölgeye kanüller vasıtasıyla lazer verilir.  Lazer lipoliz yönteminde lazer enerjisi ile yağ hücreleri parçalanarak dağılır. Tabi bu sırada lazer enerjisi alt deriyi de etkileyen kollajen ve elastik liflerin üretimini tetikleyerek doku kalitesini arttırır.

Lazer lipoliz uygulaması için uygun adaylar; birkaç bölgesinde az veya orta düzey yağ birikimi olan kişilerdir. Lazer lipoliz uygulamasında 3-6 ay arasındaki süreçte optimal sonuç alınabilir. Özellikle uygulama sonrasında hasta yediklerine içtikleri mutlaka dikkat etmelidir. Kesinlikle eski alışkanlıklar bırakılarak daha kaliteli yeni bir yaşam tarzı tercih edilmelidir. Uygulama yapıldıktan sonra 6 aylık süreç içerisinde lazerin erittiği yağlar vücuttan uzaklaştırılacaktır. Bu süreyi beklememek için lazer lipoliz ile liposuction yöntemini kombine edilerek kullanılabilir ki; bu takdirde işlemin adı lazer liposuction olarak tanımlanacaktır. 

Lazer Lipoliz operasyonunda küçükte olsa kesi vardır. Bu nedenle yapılacak olan işlem ameliyathane koşullarında gerçekleşmelidir. Yapılan kesinin küçük olması nedeniyle; rahatsız edici bir iz bırakması da söz konusu değildir. Lazer Lipoliz uygulaması sonrasında özel korseler giydirilir. Korsenin altı hafta kadar giyilmesi önerilmektedir.

Bu makale 18 Mart 2019 tarihinde güncellendi. 0 kez okundu.

Yazar

Prof. Dr. Mesut ÖZCAN, 1945 yılında doğmuştur. 1963 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimine 1969 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise 1969-1971 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı'nda yapmış ve Genel Cerrahisi Uzmanı olmuştur.  1974 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde akademik karyerine başlamış olan Prof. Dr. Mesut ÖZCAN, 1976-1977 yılları arasında İsveç Uppsala Üniversitesi'nde Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi alanında eğitim almıştır. 1981 yılında Doçent, 1988 yılında Profesörlük kadrosuna atanmıştır. 1987-2006 yılları arasında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yapmıştır. 1993 - 1999 yılları arasında aynı anabilim dalı bünyesi ...

Etiketler
Lazer liposuction
Prof. Dr. Mesut Özcan
Prof. Dr. Mesut Özcan
Bursa - Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
Facebook Twitter Instagram Youtube