Lazer göz ameliyatı nedir?

Lazer Göz Ameliyatı Nedir?

Lazer göz ameliyatı nedir?

Lazer göz ameliyatı, halk arasında “göz çizdirme” olarak bilinmektedir. Genel uygulamalar miyop, hipermetrop, astigmat ve presbiyopi (yaşa bağlı yakını görememe) gibi görme problemlerinin çözümüne yöneliktir.

 

Bahsi geçen bu nedenler ve daha birçok farklı nedenden dolayı uygulanabilen lazer göz ameliyatı, çeşitli muayene prosedürleri sonrası, doktor tavsiyesi ile yapılmaktadır. Burada dikkat edilecek hususlardan bazıları, hastanın kornea kalınlığı ve şeklinin tedavi için uygunluğudur. Ayrıca hastanın yaşı, sağlık geçmişi ve görme kusurunun numarası da göz lazer ameliyatı için uygun olup olmadığına karar verilmesi açısından önem arz eder.

Lazer tedavisinin amacı, kişilerin yaşam kalitesini arttırarak, daha konforlu bir hayata sahip olmalarını sağlamaktır. Günümüzde kırma kusurlarının tedavisi için tüm dünya’ da en yaygın olarak kullanılan tedavi şekli İ-LASİK (Laser Assisted insitu Keratomilluesis) yöntemidir. Bu yöntem kişiye özel olup detaylı muayene ve tektiler sonucunda hastanın göz yapısına uygun olarak gerçekleştirilir

Bu makale 22 Eylül 2022 tarihinde güncellendi. 0 kez okundu.

Yazar

Op. Dr. Mehmet Akçay, Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinden 2001 yılında mezun olmuştur. 2010 yılında Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinde uzmanlığını almıştır. 2010 yılından beri , Bağcılar Eğitim Ve Araştırma Hastanesinde Göz bölümünde hizmet vermiştir.  2015 yılında Somalide görev yapmıştır.  Glokom, katarakt, şaşılık , göz kapağı estetiği , lazer çizdirme ameliyatı ve dsr cerrahi ameliyatlarında bir çok kez başarı elde etmiştir.  Nyala Sudan Eğitim Ve Araştırma Hastanesinde 01.01.2018 İle 30.04.2018 tarihleri arasında 4 ay süre ile görev yapmıştır.

Op. Dr. Mehmet Akçay, Mesleki çalışmalarına Özel Başarı Hastanesinde devam etmektedir. 

Op. Dr. Mehmet Akçay
Op. Dr. Mehmet Akçay
İstanbul - Göz Hastalıkları
Facebook Twitter Instagram Youtube