Kaş kaldırma nedir?
Kaş kaldırma nedir?

Kaşların yapısı kişiden kişiye göre farklılık gösterir. Bazı kişilerin kaşları daha kavisli iken bazılarının da daha düz görünümlüdür. Düşük kaşlar, bakışları ve yüzün asimetrik görünümünü olumsuz yönde etkileyebilir. Özellikle kaşın bitim noktası ile göz kenarı hizasında düşüklük yaşayan hastalarda kaş kaldırma yöntemleri oldukça başarılı olmaktadır. Yaşlanmaya ya da genetik faktörlere bağlı olarak kaşlarda düşüklük söz konusu olabilir. Bu da kişiyi yorgun, mutsuz ve depresif gösterir. Kaşların normal açılarına getirilmesi kişiye daha genç ve canlı bir görünüm kazandırırken bakışların da daha etkileyici gözükmesi hedeflenir.

KAŞ KALDIRMA YÖNTEMİ NASIL YAPILIR?
Kaş kaldırma uygulaması farklı yöntemlerle yapılabilir.
Botoks ile kaş kaldırma;
Botoks ile kaş kaldırma oldukça basit bir işlemdir. Kaşınızda aşırı bir düşüklük yok ise bu yöntem tercih edilebilir. Yaklaşık 5 – 10 dakika arasında işlem tamamlanmış olur. Etkisi 6 – 8 ay boyunca devam eder.
İple asma yöntemi ile kaş kaldırma;
Saç çizgisi ön sınırından küçük kesiler açılır ve ipler bu alana yerleştirilir. Bu sayede kaşlar istenilen pozisyona getirebilir. İşlem için lokal anestezi yeterli olmaktadır. Bu yöntem 1 – 3 sene boyunca kalıcıdır. Yerleştirilen ipler zamanla eridiği için yenilemek gerekebilir.

KAŞ KALDIRMA YÖNTEMİ KİMLERE UYGULANABİLİR?
Doğuştan düşük kaşa sahip olan kişilere ya da zamanla kaş düşüklüğü yaşayanlara rahatlıkla uygulanabilir.

KAŞ KALDIRMA FİYATLARI NEDİR?
İstanbul kaş kaldırma fiyatları için uzman doktor tarafından muayene olunması şarttır. Muayene olmak ve kaş kaldırma fiyatı almak için form doldurabilir ya da iletişim numaramızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

KAŞ KALDIRMANIN YAN ETKİLERİ VAR MIDIR?
Kaş kaldırma sonrası kızarıklık meydana gelebilir. Kısa ve basit bir uygulama olduğundan dolayı çok fazla yan etki gözlenmez. Kişi uygulamadan sonra sosyal hayatına geri dönebilir. Mimiklerde herhangi bir kayıp yaşanmaz.


İstanbul Kulak Burun Boğaz uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!