İplerle yüz germe

İplerle yüz germe

İlerleyen yaş ile birlikte cildin elastikiyetini kaybetmesi ve yer çekiminin etkisine bağlı olarak yüzümüzde sarkmalar meydana gelmektedir.

Yüzümüzdeki bu sarkma ve yaşlılık etkilerini ortadan kaldırmak için Estetik Cerrahide botox, dolgu, peeling, dermabrazyon, yağ enjeksiyonu, lazer tedavileri, radyofrekans gibi pek çok yöntem mevcuttur.

Ancak tüm bu yöntemler sorunu tam olarak düzeltemezler ve etkileri geçicidir.

Yüz cildindeki sarkmanın en etkili çözümü tabii ki face lift olarak adlandırdığımız yüz germe ameliyatlarıdır. Yüz germe ameliyatlarının sorunu kökten çözücü bu özelliğine karşın özellikle ülkemizde pek çok hasta çeşitli sebeplerden dolayı bu operasyondan kaçınmakta ve daha basit yöntemlerle bu sürecin hafifletilmesi veya düzeltilmesini istemektedirler. İşte bu noktada özel geliştirilmiş dikiş malzemeleri ve askılama aparatları kullanılarak yüzün sarkan bölümlerinin gerdirilmesi, yukarıya askılanması yöntemi ortaya çıkmıştır.

Estetik cerrahinin sunduğu yepyeni bir yöntem olan iple yüz germe uygulamasında bu iplerin yaptığı yüzdeki gerdirme etkisi ile sonuçta genç bir görünüme kavuşabilirsiniz. Bu uygulamada kullanılan iplerin üzerindeki çentikler, cildin istenen yönde sabitlenmesini sağlar, yukarı-arkaya doğru çekilen yüz derisinin geri dönmesini engeller. Deri bolluğu dikiş boyunca eşit olarak yayıldığı için deri katlantısı oluşmaz. Ancak bu metod cildinde çok fazla sarkma olan vakalarda uygulanamaz. Bu hastalarda cerrahi yöntemle yüz germe metodunun uygulanması gereklidir. Bu ipleri kullanarak kaşlar da istenilen ölçüde kaldırılabilir. Uygun hastalarda boyun derisinin gerilmesi için de bu metot kullanılabilmektedir. Boyun germe de amaç, uzun ameliyat sürelerine ve boyun germe ameliyatlarının izlerine gerek kalmadan daha genç bir boyun görüntüsü elde etmek ve boyun çene açısını estetik açıdan daha düzgün hale getirmektir.

İple yüz ve boyun germe ve kaş kaldırma uygulamasında görünür herhangi bir ameliyat izi kalmaz. Sadece saçlı deri içinde çok küçük bir iz kalacaktır. İşlem lokal anestezi altında uygulanır, bir saat kadar sürebilir.

İple yüz ve boyun germe, kaş kaldırma , yüz germe operasyonlarına aday olan ve operasyona engel bir sağlık problemi olmayan tüm hastalara uygulanabilir.

Uygulamanın çok nadir olmakla birlikte bazı yan etkileri mevcuttur. Uygulamadan hemen sonra o bölgelerde hafif ödem ve morluklar olabilir. 3-5 gün içinde bunlar tamamen düzelir.

Bu makale 19 Mart 2019 tarihinde güncellendi. 0 kez okundu.

Yazar
Dr. Servet Karayün

Dr. Servet KARAYÜN, 1972 yılında Hatay - İskenderun'da doğmuştur. Lisans öncesi eğitimini İskenderun'da tamamlamıştır. Ardından Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 1998 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır.

2000-2003 yılları arasında Kırıkkale SSK Hastanesi'nde, 2003-2011 yılları arasında ise Ankara Meslek Hastalıkları Hastanesi'nde çalışmıştır. 2005-2013 yılları arasında 8 yıl süreyle Medikal Estetik Hekimi olarak birçok kurum ve kuruluşta görev yapmıştır.

Dr. KARAYÜN, hala Ankara - Çankaya'da bulunan özel kliniğinde hastalarını kabul etmektedir.

Etiketler
İple yüz ve boyun germe
Dr. Servet Karayün
Dr. Servet Karayün
Ankara - Medikal Estetik Tıp Doktoru
Facebook Twitter Instagram Youtube