Genital estetik - labiaplasti

Genital estetik - labiaplasti

EPİZYOTOMİ  İZLERİ(DOĞUM KESİLERİ)

Doğum esnasında bebeğin çıkışını kolaylaştırmak amacıyla doktorlar tarafından açılan kesiler bazen sonrasında yara iyileşme problemleri nedeniyle perine bölgesinde kötü izler bırakmaktadır. Bu izler kadına doğumu hatırlatmakla kalmayıp her gün tuvalette kendini temizlerken eline gelmekte ve onu mutsuz etmektedir. Bu izlerde küçük işlemler ile kaybolabilmekte, eski şeklini alabilmektedir.

KÜÇÜK DUDAKLARIN ESTETİĞİ(Labiaplasti)

Küçük  dudaklar  büyük  dudakların arasında bulunur bazen normalden daha büyük olma hallerinde pantolon veya iç çamasırı kullanımlarında rahatsızlık verebilir. Ya da bedensel rahatsızlık vermesede kişiyi  görüntü  olarak  rahatsız  edebilir. Bu nedenle aynaya baktığında veya  eşiyle sex yaparken onu utandırabilir. Bu küçük organların istenilen hale getirmek için pek çok teknik vardır. Her biri kişiye göre seçilmelidir. Labiaplastide laserle doku diseksiyonu yara iyileşmesinde temiz yara oluşumunda katkı sağlamaktadır.

Bu makale 6 Mart 2019 tarihinde güncellendi. 0 kez okundu.

Yazar

Prof.Dr. Sevtap HAMDEMİR KILIÇ, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı lisans eğitimini başarıyla tamamlayarak Tıp Doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise yine, Ankara Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Hastalıkları ve Doğum Eğitim Araştırma Hastanesi'nde tamamlayarak Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olmuştur.

Prof.Dr. Sevtap HAMDEMİR KILIÇ, Ankara Çankaya'da bulunan Özel Medicana International Ankara Hastanesi'nde hastalarına hizmet vermektedir.

Etiketler
Epizyotomi
Prof. Dr. Sevtap Hamdemir Kılıç
Prof. Dr. Sevtap Hamdemir Kılıç
Ankara - Kadın Hastalıkları ve Doğum
Facebook Twitter Instagram Youtube