Gebelik takibi

Çocuk sahibi olmayı planladığımız an itibariyle buluşturduğumuz spermin yumurtayı döllemesiyle gebelik sürecimiz başlar. İlk trimester (ilk üç ay) bebeğin hücresel anlamda sayısının artması, rahime tutunması, kesesini oluşturması ,görünür hale gelmesi ve büyümeye başlaması sürecini kapsar.

Gebelik takibi

Çocuk sahibi olmayı planladığımız an itibariyle buluşturduğumuz spermin yumurtayı döllemesiyle gebelik sürecimiz başlar. İlk trimester (ilk üç ay) bebeğin hücresel anlamda sayısının artması, rahime tutunması, kesesini oluşturması ,görünür hale gelmesi ve büyümeye başlaması sürecini kapsar. Anne adayının kendini özel hissettiği, mutluluktan havalara uçtuğu bu süreç, bir yandan da vücuttaki bir takım fizyolojik ve hormonal değişikliler nedeniyle anne adayını biraz zorlayabilir.

 

Bu süreçte bizim desteğimiz ve bilgi birikimimiz ile uyguladığımız destek tedaviler ve yardımcı yöntemler sizlere iyi gelecektir. İkinci üç aylık süreç gebeliğinizde geçirdiğiniz en keyifli süreçtir. Bebeğinizin hareketlerini hissetmeye başladığınız tarifi imkansız hisler mutluluğunuza mutluluk katacaktır. Son üç ay karnınızın büyüklüğü ve bebeğinizin hareketlerinin kuvvetlenmesi nedeniyle biraz ağrılı olsa da bebeğinize kavuşmanıza yaklaştığınız her gün heyecanınız daha da artacaktır. Bu mucizevi yolculukta hekiminiz olarak aklınızdaki tüm soru işaretlerini gidermek, sizin ve bebeğinizin ihtiyacı olan tüm gerekli muayene ve tetkikleri uygulamak ve bebeğinizi güzel ailesiyle sağlıkla kavuşturmak için sizlerle birlikte olmak beni çok mutlu edecektir.

Bu makale 17 Kasım 2022 tarihinde güncellendi. 0 kez okundu.

Yazar
Op. Dr. İpek Demir

1983 yılında İzmir’de doğdu. Lise öğrenimini Torbalı Süper Lisesi’nde birincilikle tamamlamış olup 2000 yılında Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanmış ve tıp eğitimine burada başlamışır.2007 yılında mezuniyetinin ardından K.T.Ü. Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanlığını kazanmış ve uzmanlık eğitimine Trabzon’da devam etmiştir. 2013 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı  ünvanını  almasının ardından 2014-2016 yılları arasında Kütahya Simav Devlet Hastanesinde  Devlet Hizmet Yükümlülüğü ataması nedeni ile hizmet vermeye başlamıştır. 2016-2021 yılları arasında İzmir Özel Ege Yaşam Hastanesi’nde görev icra etmiştir. Hizmet yılları süresince Minimal İnvaziv Cerrahi Eğitimi, Cinsel Terapi Eğitimi, Genital Estetik Eğitimi gibi birçok alanda eğitimlere katılmıştır. Ekim 2021'den itibaren kendi özel muayenehanesinde hizmet v ...

Etiketler
Rutin gebelik takibi
Op. Dr. İpek Demir
Op. Dr. İpek Demir
İzmir - Kadın Hastalıkları ve Doğum
Facebook Twitter Instagram Youtube