Erken boşalma ve evlilik, eş faktörü

Erken boşalmada eş le ilgili sorunlar tetikleyici ya da sürdürücü rol oynarlar. Ergenlikten bu yana erken boşalması olan erkeklerde eşin eleştirici tutumu, durumu daha da kötü yapabilir. Eş tarafından yargılanmak hele cinselliğin bir başka erkekle kıyaslanması benim pratikte gördüğüm ikincil erken boşalmalarda önemli bir yer tutmaktadır. Kadınlara duyulan bilinçdışı öfke de nedenler arasında önemli yer tutar.

Eşi memnun etme isteği tabiki bir yere kadar doğaldır ancak bunu abarttığınızda yani dikkatinizi tamamen eşe ve onun orgazmına odakladığınızda kendi boşalmanıza odaklanamayıp daha erken boşalabilirsiniz.

Bunun dışında evlilikte cinsellik dışı konularla (sitem, gücenme, güç savaşı) ilgili çatışmalarda erken boşalma kadın tarafından kullanılabilir. Yani cinsel isteği olmayan vajinal orgazm olamayan bir kadın bile erken boşalmayı güç kazanmak adına eleştirip durumun büsbütün kötüleşmesine neden olabilir.

Tüm bunlara ek olarak, tamamen iyi niyetle bir çok kadın eşleri adına erken boşalma konusunda yardım aramaktadır.

Sonuç erken boşalma eş ve evlilikle yakın ve karmaşık ilişkiler içindedir ve alınacak 1-2 seanslık yardımla hem eşle ilgili sorunlar hem de erken boşalma engellenebilir.


Adana Psikiyatri uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!