Cilt dolgularında 3d dönemi

Cilt dolgularında 3d dönemi

Cilt estetiğinde Smooth Liner kanüllü radyofrekans ve Perfectha 3D dolgu işleminin birlikte uygulanmasıyla çok daha güzel ve daha kalıcı sonuçlar alınmaktadır.

Yıllardır dolgu maddeleri cilt estetiğinde daha güzel bir görüntü elde etmek, oluşan çizgileri yok etmek, sarkmış cildi toparlamak veya yüze hacim kazandırmak gibi amaçlarla kullanılmaktadır.

Yapılan bu uygulamaların etkinliği, sonuçlarının ne kadar güzel olduğu veya ne kadar kalıcı olduğu her zaman sorumuz ve sorunumuz olmuştur. Artık bu konuda bir adım daha öndeyiz.

Kullanılan dolgu malzemesinin kalitesi ile işlemi yapan doktorun tekniği ve becerisinin önemli olmasının yanı sıra ciltteki problemlerin düzeyinin de atlanmaması gereken önemli bir nokta olduğu unutulmamalıdır.

Kollajen ve elastin düzeyi azalmış bir ciltte dolgu çok kısa sürede kaybolur ya da derinleşmiş çizgilerde dolguya rağmen cilt düzelmez ve çöküntü yine de belirgin kalabilir. Bu gibi durumlarda daha güzel net sonuçlar elde edebilmek için kullanılabilecek yeni bir yöntem olan

Smooth Liner kanüllü radyofrekans  ve Perfectha 3D dolgu işlemi devreye girmektedir.

Smooth Liner ; yıllardır estetikte vazgeçilmez olan, kanül ve Radyofrekans uygulamalarının geliştirilmiş kombinasyonu olan bir cihaz yardımıyla yapılan, dolgu işlemlerinin daha güzel sonuçlar vermesi ve daha kalıcı olmasını sağlar. Cihazda farklı boy ve çaplarda ucu Kalp

şeklinde geliştirilmiş kanüller mevcuttur. Bu kanüllerde Radyofrekans enerjisi vardır.

Derin çizgiye sebep olan bölgede cilt altına kanül ile girilir ve kalp şeklindeki kanül sayesinde derinin derin çizgilerinde, altta oluşmuş yapışıklık Radyofrekans enerjisi sayesinde açılır.

Uygulama yapılan bölgede kanama olmaz ve tekrar yapışıklık meydana gelmezken, bu işlem tek başına derin deri çizgisinin düzelmesini ve hafiflemesini sağlar. Radyofrekans enerjisinin cildin üst katmanına zarar vermeden hedef doku ile buluşması sağlanmış olur.

Kanül harici var olan ince iğneleri sayesinde yüzdeki ince çizgilere kadar işlemler yapılabilir. Kollajen artışı sonrası ince çizgilerde azalma ve ciltte gençleşme sağlanır. Ayrıca kanülle radyofrekans uygulaması sırasında işlem yapılan bölgede, tünel duvarlarına püskürtülen beton gibi protein yıkımından kaynaklı bir tabaka oluşur. Bu bir tünel görüntüsüne benzetildiğinden bu tekniğe TUNNEL tekniği de denmektedir. Çöküntü olan alanda bu sayede bir lifting oluşur ve çöküntü kaybolur. Yapılan bu işlemden sonra kanül çıkarılmadan dolgu maddesi enjeksiyonu da yapılmaya olanak sağlayan bir aparatı da mevcuttur. Böyle bir işlem sonrası Özellikle 3 Boyutlu yapıya sahip bir dolgu ürününün kullanımı ile yapılan dolgunun daha uzun ömürlü ve daha az miktarda bir ürünle daha hacimli bir görüntü oluşması da sağlanmış olur.”

Perfectha 3D dolgun diğer hyaluronik asit dolgularda bulunan çapraz bağlardan farklı 3 boyutlu bir hal almasını sağlayan özel bir teknolojiyle üretilmiştir ve bu da daha az ürünle daha yoğun hacim verilmesine olanak sağlamaktadır.

Daha iyi görünmek ve daha iyi hissetmek için …

Smooth Liner Kanüllü radyofrekans ve Perfectha 3 D Dolgu birlikteliği ile sağlanan avantajlar:

-Kırışıklıklar giderilir,

-Yüz Liftingi sağlanır,

-Akne çukurlukları giderilir,

-Derin cilt çöküntü ve çizgileri açılır,

-Dolgu işlemlerini yapılımı kolaylaşır ve dayanıklılık süresi artar.

Doğal ve dikkat çekici görünüme ameliyat olmadan kavuşmanın en etkili yollarından biri olan 3D dolgu işlemi kanamasız ve ağrısız gerçekleştirilebilmesinin yanı sıra çok kısa sürede sonuç alınması da önemli bir özelliktir.

 

Bu makale 17 Mart 2019 tarihinde güncellendi. 0 kez okundu.

Yazar

Dr. Mevlüt DAĞ, 1975 yılında Almanya'da doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 2000 yılında tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. 2005 yılında T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından Medikal Estetik Uygulama Sertifikası almış ve daha sonra arkadaşlarıyla birlikte Malatya'da kurduğu ilk Güzellik ve Estetik Merkezi'nde Medikal Estetik uygulamalarına başlamıştır.  2008 yılında T.C. Milli Eğitim Bakanlığı'ndan Estetisyenlik Sertifikasını, 2010 yılında Tıbbi Ozon Derneği'nden Tıbbi Ozon Uygulama Sertifikasını ve 2012 yılında Malezya Homeopati Fakültesi'nden Cupping Therapy (Hacamat) Sertifikasını alan Dr. Mevlüt DAĞ,2005 yılından beri FUE tekniği ile saç ekimi, botox, dolgu, prp, mezoterapi, ozon uygulamaları, her türlü lazerin kullanımı, antiaging işlemler ile ilgili pek ç ...

Dr. Mevlüt Dağ
Dr. Mevlüt Dağ
İstanbul - Medikal Estetik Tıp Doktoru
Facebook Twitter Instagram Youtube