Botoks

Başta estetik olmak üzere pek çok tıbbi alanda uygulanan botoks, yüz kırışıklıkları ve aşırı terleme tedavisinde kullanılan bir ekzotoksindir. Botoks, Clostridium Botulinum adı verilen bakteriden elde edilir. Ayrıca yüzdeki kırışıklıkları ve çizgileri ortadan kaldırmanın en güvenilir ve kolay yöntemidir.

Botoks

Başta estetik olmak üzere pek çok tıbbi alanda uygulanan botoks, yüz kırışıklıkları ve aşırı terleme tedavisinde kullanılan bir ekzotoksindir.

Botoks, Clostridium Botulinum adı verilen bakteriden elde edilir. Ayrıca yüzdeki kırışıklıkları ve çizgileri ortadan kaldırmanın en güvenilir ve kolay yöntemidir.

Sistemik olarak bütün kaslara tesir etmeyen botoks, yalnız enjekte edildiği bölgeye etki eder ve sinir uçlarında iletimi sağlayan maddelerin salınımını önler. 

Aynı zamanda sinirlerle kaslar veya ter bezleri arasındaki elektriksel iletimi geçici bir süreliğine durdurur. 

İlk kez göz tembelliği, blefarospazm (göz kapaklarını tam düzgün bir şekilde hareket ettirememe rahatsızlığı) ve servikal distoni tedavisinde uygulanan botoks, daha sonraki süreçte kaş çatmalarının neden olduğu kırışıklıkları düzeltmek adına kullanılmıştır. 

Bu makale 25 Mayıs 2023 tarihinde güncellendi. 0 kez okundu.

Yazar
Op. Dr. Fatma Bilge Köse

Op. Dr. Fatma Bilge Köse , İlk ve ortaöğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde üniversiteyi tamamladı. Uludağ Üniversitesi Genel Cerrahi anabilim dalında bir buçuk yıllık ihtisasın ardından aynı hastanede Plastik Cerrahi Uzmanlığına başladı ve burada uzmanlığını tamamladı.Bursa Şehir Hastanesi’nde iki yıl Plastik Cerrahi Uzmanı olarak çalıştıktan sonra kendi muayenehanesinde hasta takibine devam ediyor. Op. Dr. Fatma Bilge Köse’nin kliniği, Bursa’da modern ve bilimsel anlayışla estetik cerrahi hizmeti alabileceğiniz seçkin bir kliniktir. Operasyon öncesinde de sonrasında da ilgili, sıcak ve samimi muamele göreceğinizden emin olabilirsiniz.

Etiketler
Botoks uygulaması
Op. Dr. Fatma Bilge Köse
Op. Dr. Fatma Bilge Köse
Bursa - Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
Facebook Twitter Instagram Youtube