Bel fıtığı tedavisi

Bel Fıtığında Ameliyatsız Tedavi Yöntemleri Epidural Enjeksiyon (Nokta Atışı Tedavisi)

Bel fıtığı tedavisi

Epidural Enjeksiyon (Nokta Atışı)

Bel fııtğı ve kanal daralması omurilik kanalının içindeki sinir köklerine bası yaparak ağrıya sebep olur. Epidural enjeksiyon ağrıya yol açan bu basının oluştuğu bölgeye, görüntüleme yöntemleri altında özel bir iğne ile bir ilaç verilmesi işlemidir.

Amaç o bölgedeki ödem ve enflamasyonun azaltılması, varsa yapışıklıkların çözülmesi ve fıtık dokusunun küçülmesi yoluyla ağrıya sebep olan basının veya fıtığın ortadan kaldırılmasıdır.

Epidural enjeksiyon,bel fıtığının ameliyatsız tedavisinde uyguladığımız en etkili,bilimsel ve güvenilir bir yöntemdir.

Bu makale 6 Eylül 2022 tarihinde güncellendi. 0 kez okundu.

Yazar

Op. Dr. Mehmet Levent DENİZ, 1968 yılında Balıkesir/Bandırma'da doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini başarıyla tamamlayarak Tıp Doktoru unvanı almıştır. Eğitim hayatı boyunca uluslararası değişim programlarına katılmış 1990 yılında Almanya, 1991 yılında Makedonya, 1992 yılında Rusya'da hasta kabulü yapmıştır. Tıp eğitimini bitirdikten sonra 1994 yılında 3 ay süre ile Avusturya/Graz Hastanesi'nde görev almıştır. Askerlik görevini 1995-1996 yılları arasında Gülhane Askeri Tıp Akademisi Haydarpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Nöroloji Ana Bilim Dalı’nda tamamlamış, ihtisasını ise,  1996-2002 yılları arasında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Ana Bilim Dalı’nda tamamlayarak Beyin ve Sinir Cerrahisi uzmanı olmuştur. Op. Dr. Mehmet Levent ...

Etiketler
Epidural enjeksiyon
Op. Dr. Mehmet Levent Deniz
Op. Dr. Mehmet Levent Deniz
İstanbul - Beyin ve Sinir Cerrahisi
Facebook Twitter Instagram Youtube