Uzm. Dr. Ayşegül Satar

Çocuk ve Ergen Psikiyatristi - Balıkesir

Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları, Boşanmalar /Anne - Baba Ayrılığı, Davranış sorunları

Uzm. Dr. Ayşegül Satar

Uzm. Dr. Ayşegül Satar, Mersin’in Tarsus ilçesinde 1985 yılında dünyaya gelmiştir. Ortaokulu Tarsus Abdül Kerim Bengi Anadolu Lisesi’nde; liseyi ise Adana Fen Lisesi’nde okumuştur. Yılında Hacettepe Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesi’ne girmiştir.  2009 yılında tıp fakültesi mezuniyeti sonrası bir süre Tarsus’ta aile sağlığı merkezinde görev yaptıktan sonra, tıp uzmanlık sınavı ile Ankara Dr. Sami Ulus Eğitim Araştırma Hastanesi pediatri bölümüne yerleşmiştir. Yaklaşık bir yıl yenidoğan ve büyük çocuk servislerinde çalışmıştır. Ardından tekrar tıp uzmanlık sınavı ile 2013 yılında Ege Üniversitesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları bölümünde asistan hekim olarak eğitimine başlamıştır 2019 yılında uzmanlık eğitimini tamamlandıktan sonra yaklaşık altı ay uzman doktor olarak Ege Üniversitesi çocuk psikiyatri kapalı servisi ve poliklinikte ara süpervizör olarak çalışmıştır. Ağustos 2019’da mecburi hizmet kurası ile Ardahan Devlet Hastanesi’nde çocuk psikiyatristi tek uzman hekimi olarak görevine başlamıştır. Bu dönemde bir yandan Avrupa Kognitif ve Davranış Terapileri Derneği (EABCT) tarafından 2018-2020 yılları arasında  Dr. Maria Ceu SALVADOR tarafından düzenlenen  ‘’Çocuk ve ergenlerde İyi ve Etik Uygulamalar Bağlamında Bilişsel ve Davranış terapisi (BDT)’’ eğitimini  tamamlamıştır. 2021 yılında Başkent Üniversitesi tarafından düzenlenen eğitim programına katılarak oyun terapisi uygulayıcı sertifikası aldım. Üniversite ve devlet bünyesinde çalıştığı yıllarda klinik pratiğinde farmakolojik tedavilere ek olarak, kanıta dayalı bilişsel davranışçı terapi ve diğer destekleyici terapi yöntemlerini kullanmıştır. Yaklaşık on yıllık çocuk psikiyatrisi alanındaki deneyimi süresince binlerce çocuğun gelişimine tanıklık etmiştir. Üç yıl devlet hastanesi bünyesinde uzman hekim olarak görev yaptıktan sonra 2022 yılında Balıkesir’de kendi özel kliniğinde göreve başlamıştır.

Uzmanlık bitirme tezim ‘’Üstün zekalı çocuklarda sosyal biliş ve Dismorfoloji’’ alanında olduğu için üstün zekalı/yetenekli çocuk ve gençlerle çalışma imkanım oldu. Üstün zekalı bireylerin ruh sağlığı,  bu bireylere yönelik eğitim müdahaleleri,  sosyal bilişi, özgül öğrenme güçlüğü, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu gibi nörogelişimsel bozukluklarda sosyal biliş, otizmde nörogörüntüleme yöntemleri gibi alanlarda çeşitli bilimsel çalışmalarda yer almıştır.

Mesleğini daha uygun koşullar ve sürelerde yaparak danışanlarına ve ailelerine daha faydalı olabilmek için Balıkesir’deki özel muayenehanesinde hizmet vermektedir.

 

Plevne Mah. Küçük Sok. No:1 K:1 D:8 (Hakan Arda İş Merkezi) Merkez/Balıkesir
Hizmetler
Çocuk terapisi Çocuk ve Ergenler İçin Bilişsel Davranışçı Terapiler Depresyon tedavisi Otizm değerlendirme ölçeği Dikkat bozukluğu Devamı
Randevu Hattı

Hakkında

Uzm. Dr. Ayşegül Satar, Mersin’in Tarsus ilçesinde 1985 yılında dünyaya gelmiştir. Ortaokulu Tarsus Abdül Kerim Bengi Anadolu Lisesi’nde; liseyi ise Adana Fen Lisesi’nde okumuştur. Yılında Hacettepe Üniversitesi İngilizce Tıp Fakültesi’ne girmiştir.  2009 yılında tıp fakültesi mezuniyeti sonrası bir süre Tarsus’ta aile sağlığı merkezinde görev yaptıktan sonra, tıp uzmanlık sınavı ile Ankara Dr. Sami Ulus Eğitim Araştırma Hastanesi pediatri bölümüne yerleşmiştir. Yaklaşık bir yıl yenidoğan ve büyük çocuk servislerinde çalışmıştır. Ardından tekrar tıp uzmanlık sınavı ile 2013 yılında Ege Üniversitesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları bölümünde asistan hekim olarak eğitimine başlamıştır 2019 yılında uzmanlık eğitimini tamamlandıktan sonra yaklaşık altı ay uzman doktor olarak Ege Üniversitesi çocuk psikiyatri kapalı servisi ve poliklinikte ara süpervizör olarak çalışmıştır. Ağustos 2019’da mecburi hizmet kurası ile Ardahan Devlet Hastanesi’nde çocuk psikiyatristi tek uzman hekimi olarak görevine başlamıştır. Bu dönemde bir yandan Avrupa Kognitif ve Davranış Terapileri Derneği (EABCT) tarafından 2018-2020 yılları arasında  Dr. Maria Ceu SALVADOR tarafından düzenlenen  ‘’Çocuk ve ergenlerde İyi ve Etik Uygulamalar Bağlamında Bilişsel ve Davranış terapisi (BDT)’’ eğitimini  tamamlamıştır. 2021 yılında Başkent Üniversitesi tarafından düzenlenen eğitim programına katılarak oyun terapisi uygulayıcı sertifikası aldım. Üniversite ve devlet bünyesinde çalıştığı yıllarda klinik pratiğinde farmakolojik tedavilere ek olarak, kanıta dayalı bilişsel davranışçı terapi ve diğer destekleyici terapi yöntemlerini kullanmıştır. Yaklaşık on yıllık çocuk psikiyatrisi alanındaki deneyimi süresince binlerce çocuğun gelişimine tanıklık etmiştir. Üç yıl devlet hastanesi bünyesinde uzman hekim olarak görev yaptıktan sonra 2022 yılında Balıkesir’de kendi özel kliniğinde göreve başlamıştır. Devamı

Diploma Aldığı Kurum

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 07.2009
Deneyim: 13 Yıl

Yabancı Dil

English

İlgi Alanları

Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları Boşanmalar /Anne - Baba Ayrılığı Davranış sorunları Depresyon Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB) Devamı

Deneyimler

Uzm. Dr. Ayşegül Satar Özel Muayenehanesi (2022 - Devam ediyor)
Araştırma Görevlisi/AUzman Doktor: Ardahan Devlet Hastanesi (2019 - 2021)
Araştırma Görevlisi/Asistan Dr: Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı (2013 - 2019)
Asistan doktor: Dr.Sami Ulus Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi, Pediatri Ana Bilim Dalı (2010 - 2012)
Pratisyen Hekim: Tarsus 5 No’lu Sağlık Ocağı, Silifke Devlet Hastanesi Acil Servisi, (2009 - 2010)

Ücret Bilgisi

Muayene ücretlerini öğrenmek için ara 0 (850) 474 81 54

Görüşler

Bu uzman ile ilgili herhangi bir <br /> değerlendirme yapılmamış.
Bu uzman ile ilgili herhangi bir
değerlendirme yapılmamış.

Bu uzmanı tanıyor ya da hastalığınla ilgili ziyaret ettiysen görüşünü veya şikayetini yaz.

Görüş Ekle
Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

Sık Sorulan Sorular

Uzm. Dr. Ayşegül Satar ile nasıl iletişime geçerim?

Uzm. Dr. Ayşegül Satar için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Uzm. Dr. Ayşegül Satar için nasıl randevu alabilirim?

Uzm. Dr. Ayşegül Satar ile iletişime geçmek için bu telefon numarasını ara: +908504748154

Uzm. Dr. Ayşegül Satar nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Uzm. Dr. Ayşegül Satar Uzm. Dr. Ayşegül Satar bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Uzm. Dr. Ayşegül Satar hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Uzm. Dr. Ayşegül Satar Çocuk ve Ergen Psikiyatristi uzmanıdır. Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları, Boşanmalar /Anne - Baba Ayrılığı, Davranış sorunları alanlarında hizmet veriyor ve Çocuk terapisi, Çocuk ve Ergenler İçin Bilişsel Davranışçı Terapiler, Depresyon tedavisi hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Bu uzman henüz online randevu takvimi kullanmıyor. Aşağıda yer alan telefon ile anında randevu alabilirsiniz
Çağrı Merkezi 0 (850) 474 81 54

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Hata
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, Aydınlatma Metni kapsamında işlenmektedir
Facebook Twitter Instagram Youtube