Uzm. Kl. Psk. Rahime Gürsoy

Psikoloji - Adıyaman
5.0

Çocuk Zeka Testleri - Wisc-4, Çocuklar için davranış programı, Çocuklarda Gelişme Bozuklukları

5.0

“Adıyamandan sizi yakından takip ediyorum yaptığınız işlemleri hizmetlerinizi çok beğeniyorum.Yaptığı...” Devamı

Uzm. Kl. Psk. Rahime Gürsoy

Uzman Klinik Psikolog Rahime Gürsoy Adıyaman'da doğmuştur. Lisans eğitimini 2015 yılında Gaziantep Zirve Üniversitesi, Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünde İngilizce hazırlık eğitimi ile birlikte tamamlamış, Yüksek lisansını ise 2015 - 2018 yılları arasında Gaziantep Hasan Kalyoncu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Psikoloji Ana Bilim Dalı Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans programınında ‘Depresyon ve Kaygı Bozukluğu Tanılı Hasta Grupları Arasındaki Bilişsel Çarpıtma Düzeylerinin Karşılaştırılması” konulu akademik çalışmasını tamamlayarak gereken tüm yetkileri ile birlikte Uzman Klinik Psikolog  ünvanını almaya hak kazanmıştır.

2014 yılında Gaziantep Üniversitesi Onkoloji Hastanesinin Çocuk Pediatrisi Bölümünde “Neşeli Maskeler Neşeli Çocuklar” projesinde koordinatör olarak çalışmış olan Uzman Klinik Psikolog Rahime Gürsoy, proje kapsamında bir ilk olarak Gaziantep  Üniversitesi Onkoloji Hastanesi Pediatri Bölümü Yatan Çocuk Hasta Ünitesine Çocuk Oyun Alanı sağlanmışt2015 yılında 12.Ulusal Türk  Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğrenci Kongresinde “Çizgifilm Karakterli Pediatrik Maskelerin Lösemili Çocuklara Tedavi Sürecinde Motivasyon Sağlamasına Yönelik Etkisi” isimli akademik çalışmasıyla sözel bildiri sunmuştur. 

Uzman Klinik Psikolog Rahime Gürsoy, 2014-2015 yılları arasında Gaziantep Üniversitesi Onkoloji Hastanesi Çocuk Hematolojisi Pediatri Bölümünde, 2016-2018 yılları arasında ise  T.C Sağlık Bakanlığı Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri  Yatan Hasta Kliniği, Psikiyatri Polikliniği ve Psikolog Birimindeki çeşitli alanlardaki klinik staj çalışmalarını başarı ile tamamlamış, bu stajlar boyunca hem gözlemci olarak klinik değerlendirmelerde bulunmuş hemde bire bir hastalarla süpervizyon süreci kapsamında çalışma imkanı sağlamıştır. 2018 yılında aynı hastanede depresyon ve kaygı bozukluğu tanısı almış olan hastalarla çalışarak Prof.Dr.M.Hakan Türkçapar danışmanlığında tez çalışmasını tamamlamış ayrıca 2016 yılından bu yana tedavi edici yönü bilimsel olarak kanıtlanmış olan Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler (BDT) ile yakınen ilgilenmekte ve dernek üyesidir.

Uzman Klinik Psikolog Rahime Gürsoy, Yetişkinlerde BDT I ve BDT II kuramsal modül eğitimini tamamlayarak; yetişkin beceri ve süpervizyon eğitimlerini tamamlamış, Ankara Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneğinde Prof. Dr. M. Hakan Türkçapar, Prof. Dr. Paul Stallard, Dr. Vahdet Görmez ekibinden oluşan Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler kuramsal eğitimini tamamlamıştır. Adıyamanda bir ilk olarak kurucusu olduğu Rahime Gürsoy Psikoterapi Kliniği ile çocuk- ergen ve yetişkinlere yönelik ruh sağlığı alanında psikoterapist olarak çalışmalar yürütmektedir. Ayrıca; yerel habercilik alanında yayın yapan Adıyaman Cihan haber ve Adıyamanda Halkın Sesi gazetelerinde köşe yazarlığı yapmıştır. Şu an  içinse Prof. Dr. M.Hakan Türkçapar ile birlikte “International of Cognitive Therapy” dergisinde akademik yayın yapmaktadır.

Uzman Klinik Psikolog Rahime Gürsoy, mesleki çalışmalarına şu an Adıyaman'da bulunan özel muayenehanesi'nde devam etmektedir.

Rahime Gürsoy Psikoterapi Kliniği
Atatürk Bulvarı MSG İş Merkezi Kat - 1 Merkez/Adıyaman

Hakkında

Uzman Klinik Psikolog Rahime Gürsoy Adıyaman'da doğmuştur. Lisans eğitimini 2015 yılında Gaziantep Zirve Üniversitesi, Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünde İngilizce hazırlık eğitimi ile birlikte tamamlamış, Yüksek lisansını ise 2015 - 2018 yılları arasında Gaziantep Hasan Kalyoncu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Psikoloji Ana Bilim Dalı Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans programınında ‘Depresyon ve Kaygı Bozukluğu Tanılı Hasta Grupları Arasındaki Bilişsel Çarpıtma Düzeylerinin Karşılaştırılması” konulu akademik çalışmasını tamamlayarak gereken tüm yetkileri ile birlikte Uzman Klinik Psikolog  ünvanını almaya hak kazanmıştır. Devamı

Sertifikalar

Yabancı Dil

İngilizce

Yayınlar

Tüm Yayınlar

İlgi Alanları

Çocuk Zeka Testleri - Wisc-4 Çocuklar için davranış programı Çocuklarda Gelişme Bozuklukları Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB) Duygu Durum Bozuklukları Devamı

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
KM
K. M***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Adıyamandan sizi yakından takip ediyorum yaptığınız işlemleri hizmetlerinizi çok beğeniyorum.Yaptığını işi seviyeli ve severek yaptığınız bizler buradan da anlayabiliyoruz.Rabbim meslek hayatınızda nice güzel başarılar elde etmenizi nasip etsin.Adıyaman'a böyle bir imkan sunduğunuz için teşekkür ederiz.Hastaneye gittiğimiz zaman direk psikoterapi denildiğinde bütün doktorların sizin adınızı vermesi işinizi başarılı bir şekilde yaptığınızın göstergesi bence başarılarılarınızın devamını dilerim.

NA
N. A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Rahime hanım için bu yorumu mutlaka yazmam gerekiyordu :) Geçen gece babanlarda arabadaydık ve kaza yaptığımız yerde ışıklarda durduk eski ben olsam kaza olacak mı yine ' ya olursa' diye kara kara düşünür kendimi kalbimi yorardım.Sonrasında bedensel semptomlarımı geliştirdi kendisi artık o kadar sakinim ki hiç bir problem yaşamadım çünkü düşüncelerim değilşti ve bu Rahime hanımın vezilesiyle oldu harikasını herşey için çok teşekkür ederim.

P. Ş***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Rahime hanimin psikoterapi klinigine gelmeden once onunla baska bir hastanede tanisma firsatim olmustu. O gun anlamistim kendisi gercekten huzur veren ve isinde cok basarili bir psikolog. Rahime hocam sayesinde 3 yillik obsesif kompulsif bozuklugumu iyendim. Artik yasam kalitem artti. Dusunce seklini degistir dunyan degişsin diyen hocamin sloganiyla hayatim gercekten cok degisti...Kendisine minnettarım

YA
Y A***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Kendisine en bastan beri inandigim psikologum Rahime Gürsoy'a katkilarindan guler yuzunden ve guzel enerjisinden dolayi cok tesekkur ederim.Onu psikoterapi surecinde tanidigima cok mutlu oldum.Herkese en onemli tavsiyem yeter ki doktorunuza inanin

PE
P. E***
Zamanlama
İlgi
Ortam
3 yıl önce

Rahime hanım sayesinde kafamda anlamlandıramadığım adını koyamadığım soruların önüne geçtim ve artık kafam rahat bakış açık değişti hayata karşı çok daha pozitifim kendisi sayesinde yardımlarınız için Allah sizden razı olsun sevgiler.

Sık Sorulan Sorular

Uzm. Kl. Psk. Rahime Gürsoy ile nasıl iletişime geçerim?

Uzm. Kl. Psk. Rahime Gürsoy için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Uzm. Kl. Psk. Rahime Gürsoy nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Uzm. Kl. Psk. Rahime Gürsoy Rahime Gürsoy Psikoterapi Kliniği bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Uzm. Kl. Psk. Rahime Gürsoy hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Uzm. Kl. Psk. Rahime Gürsoy Psikoloji uzmanıdır. Çocuk Zeka Testleri - Wisc-4, Çocuklar için davranış programı, Çocuklarda Gelişme Bozuklukları alanlarında hizmet veriyor ve hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Vazgeç
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, aydınlatma metni kapsamında işlenmektedir.
Facebook Twitter Instagram Youtube