Koronavirüs (COVID-19) ile ilgili bilgilenmek için Sağlık Bakanlığı ve Türk Tabipler Birliği sitelerini ziyaret edin.
Uzm. Kl. Psk. Rahime Gürsoy, Adıyaman, Psikoloji

Uzm. Kl. Psk. Rahime Gürsoy

Psikoloji - Adıyaman

Psikoterapi, Çocuk - Ergen Psikolojisi, Bireysel Terapi

Takvim talep etSoru Sor

Adres

Atatürk Bulvarı MSG İş Merkezi Kat - 1  Merkez, Adıyaman
Rahime Gürsoy Psikoterapi Kliniği

Bu adres için online randevu alınamıyor.

Randevu takvimi talep edin

Hakkında

Rahime Gürsoy Kimdir?

Uzman Klinik Psikolog Rahime Gürsoy Adıyaman'da doğmuştur. Lisans eğitimini 2015 yılında Gaziantep Zirve Üniversitesi, Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünde İngilizce hazırlık eğitimi ile birlikte tamamlamış, Yüksek lisansını ise 2015 - 2018 yılları arasında Gaziantep Hasan Kalyoncu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Psikoloji Ana Bilim Dalı Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans programınında ‘Depresyon ve Kaygı Bozukluğu Tanılı Hasta Grupları Arasındaki Bilişsel Çarpıtma Düzeylerinin Karşılaştırılması” konulu akademik çalışmasını tamamlayarak gereken tüm yetkileri ile birlikte Uzman Klinik Psikolog  ünvanını almaya hak kazanmıştır.

2014 yılında Gaziantep Üniversitesi Onkoloji Hastanesinin Çocuk Pediatrisi Bölümünde “Neşeli Maskeler Neşeli Çocuklar” projesinde koordinatör olarak çalışmış olan Uzman Klinik Psikolog Rahime Gürsoy, proje kapsamında bir ilk olarak Gaziantep  Üniversitesi Onkoloji Hastanesi Pediatri Bölümü Yatan Çocuk Hasta Ünitesine Çocuk Oyun Alanı sağlanmışt2015 yılında 12.Ulusal Türk  Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğrenci Kongresinde “Çizgifilm Karakterli Pediatrik Maskelerin Lösemili Çocuklara Tedavi Sürecinde Motivasyon Sağlamasına Yönelik Etkisi” isimli akademik çalışmasıyla sözel bildiri sunmuştur. 

Uzman Klinik Psikolog Rahime Gürsoy, 2014-2015 yılları arasında Gaziantep Üniversitesi Onkoloji Hastanesi Çocuk Hematolojisi Pediatri Bölümünde, 2016-2018 yılları arasında ise  T.C Sağlık Bakanlığı Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri  Yatan Hasta Kliniği, Psikiyatri Polikliniği ve Psikolog Birimindeki çeşitli alanlardaki klinik staj çalışmalarını başarı ile tamamlamış, bu stajlar boyunca hem gözlemci olarak klinik değerlendirmelerde bulunmuş hemde bire bir hastalarla süpervizyon süreci kapsamında çalışma imkanı sağlamıştır. 2018 yılında aynı hastanede depresyon ve kaygı bozukluğu tanısı almış olan hastalarla çalışarak Prof.Dr.M.Hakan Türkçapar danışmanlığında tez çalışmasını tamamlamış ayrıca 2016 yılından bu yana tedavi edici yönü bilimsel olarak kanıtlanmış olan Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler (BDT) ile yakınen ilgilenmekte ve dernek üyesidir.

Uzman Klinik Psikolog Rahime Gürsoy, Yetişkinlerde BDT I ve BDT II kuramsal modül eğitimini tamamlayarak; yetişkin beceri ve süpervizyon eğitimlerini tamamlamış, Ankara Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneğinde Prof. Dr. M. Hakan Türkçapar, Prof. Dr. Paul Stallard, Dr. Vahdet Görmez ekibinden oluşan Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler kuramsal eğitimini tamamlamıştır. Adıyamanda bir ilk olarak kurucusu olduğu Rahime Gürsoy Psikoterapi Kliniği ile çocuk- ergen ve yetişkinlere yönelik ruh sağlığı alanında psikoterapist olarak çalışmalar yürütmektedir. Ayrıca; yerel habercilik alanında yayın yapan Adıyaman Cihan haber ve Adıyamanda Halkın Sesi gazetelerinde köşe yazarlığı yapmıştır. Şu an  içinse Prof. Dr. M.Hakan Türkçapar ile birlikte “International of Cognitive Therapy” dergisinde akademik yayın yapmaktadır.

Uzman Klinik Psikolog Rahime Gürsoy, mesleki çalışmalarına şu an Adıyaman'da bulunan özel muayenehanesi'nde devam etmektedir.

Yayınlar

  • Depresyon ve Kaygı Bozukluğu Tanılı Hasta Grupları Arasındaki Bilişsel Çarpıtma Düzeylerinin Karşılaştırılması, Uzmanlık Tezi, (Gürsoy,2018)
  • Çizgifilm Karakterli Pediatrik Maskelerin Lösemili Çocuklara Motivasyon Sağlamasına Yönelik Etkisi,Kongre Bildirisi, (Gürsoy,2015)

Yabancı Diller

  • İngilizce

Diplomalar ve Sertifikalar

Son Cevapladığı Sorular

Soru Sor
?

Soru sorun

Merak ettiğiniz konular hakkında danışabilirsiniz. Benzer soruları olan ziyaretçilerin bilgilenmesi amacıyla sorunuz yayınlanacaktır.

Soru Sor
Bu hekim siz misiniz?
Bilgileri güncelle


.